Рекомендуємо

Балконне озеленення

Вдивляючись в обвішані квітами балкони і лоджії, кожен, затамувавши подих, ловить себе на думці, що «не завадило б і своє життя прикрасити подібними фарбами». А й справді, сьогодні, коли різноманітність рослин, часом, призводить до заціпеніння, не так складно влаштувати на власному балконі зелену клумбу. Як же правильно озеленити свою територію і що при цьому необхідно враховувати?

В першу чергу, перед тим як почати підбір рослин для свого балкона або лоджії, слід врахувати середню постійну температуру на ньому. Тому від того, утеплений Чи ваш балкон, залежатиме вибір рослин. У холодні приміщення, слід підбирати холодостійкі рослини, і навпаки. Те ж саме варто пам'ятати і у випадку, якщо балкон виходить на південну сторону. Так як прямі промені сонця, рослини не люблять.

Наступним етапом у підготовці площі до майбутнього озеленення, можна відзначити підбір ящиків, поличок і етажерок, враховуючи розміри і форми приміщення. Приміром, визначившись з кількістю і видами бажаних рослин у своєму «міні саду», їх потрібно буде правильно розташувати на території. Для високих рослин і дерев, громіздкі вазони можна розташувати на балконній підлозі, переважніше їх розташовувати з боків і центру, врахувавши, при цьому розташування горщиків зверху. По краю балкона можна навісити багаторівневі полички, де вгорі будуть розміщені рослини з потребою в сонячному світлі, а внизу - тіньолюбиві.

В якості підлогової етажерки, можна використовувати саму звичайну драбину, котру задекорувавши і розширивши додатковими поличками її сходинки, на неї можна встановити безліч невеликих вазонів із квітами. Заповнивши, по периметру, навісними поличками і кашпо необхідну територію, можна досягти бажаного результату. Також звисаючі кашпо кріпляться і до стельової частини балкона. Зовнішній же бік балкона, за допомогою спеціальних міцних гачків, можна завісити піддонами і ящиками, в які висаджуються звисаючі і ароматні рослини.

Вибираючи рослини для озеленення свого балкона або лоджії, можна віддати перевагу наступним рослинам:

  • петунія, братки, гацанія і сурфінія - однорічні рослини, які з весни і до кінця осені будуть радувати своїми квітами;
  • бордюрна троянда, туя, ялівець і спірея - міні чагарники, як квітучі, так і хвойні;
  • горець, Мінна, іпомея, гліцинія і різні види кучерявого декоративного винограду - зможуть затінити необхідну площу і стати оригінальною прикрасою, обвивши частини балкона;
  • шавлія, розмарин, чебрець, лаванда, м'ята і матіола - ароматні рослини, які наповнять простір неповторними запахами.

Також цікаво: