Рекомендуємо

Блок хаус для внутрішньої обробки

Як досить часто буває на нашому «пострадянському просторі» красивим словом (тому що іноземне) назвали зовсім не той предмет, який був їм позначений спочатку. Англійське blockhouse на українську, швидше за все, слід перекласти як «каркасний або блочний будинок», тобто швидкої збірки. Людині, що знає англійську, але не обізнаній в будівельних питаннях, вираз «блок хаус для внутрішньої обробки» здається абсолютно безглуздим. Справа в тому, що у нас же (незалежно від написання слова «блок хаус», «блокхаус» або навіть «блок хауз)) цим терміном позначили конкретний оздоблювальний матеріал. На нашому будівельному ринку так називають опуклу з донною боку оздоблювальну дошку зі стикувальними пазом і шипом на бічних ребрах. Слід зазначити, що аналогічний оздоблювальний матеріал, але з плоскими сторонами (лицьової і тильної) блокхаусом не називають.

Блок хаус для внутрішньої обробки - це оздоблювальний матеріал має ряд позитивних і негативних якостей. В першу чергу - це якість деревини, з якої він виготовляється. Вона в процесі технічної сушіння втрачає практично всю вологу (її залишається менше 15%). Така обробка в значній мірі запобігає гниттю, зараження грибком і деформацію блокхаусу. Але при цьому паропроникність деревини знижується. Це - значний мінус в умовах непостійного опалення будинку. Коли прогрівається «остиглий» будинок, під обшивкою може з'являтися конденсат і таким чином накопичуватися волога.

Незаперечною позитивною якістю блокхаусу є його невелика питома вага. Матеріал легкий і до того ж порівняно просто монтується.

В кращу сторону блокхаус відрізняється від звичайної вагонки і більш раціональними габаритами, і кращої продуманістю стикувальних елементів. В результаті працювати з таким оздоблювальним матеріалом простіше, виконати обшивку може і неспеціаліст.

Безсумнівний плюс в оцінці блокхаусу те, що матеріал природний, а отже - більш відповідає вимогам до екології будинку.

Безсумнівним позитивним якістю блокхаусу є його естетичність. Обшивка «під дерево», безсумнівно, гармонійніше вписується в будь-який природний ландшафт.

Звичайно, рекламні заяви про те, що блок хаус «не старіє з часом», «не змінює свій зовнішній вигляд», «має найвище термічний опір» слід сприймати критично. Оптимальним ставленням до блокхаус буде його сприйняття як одного з оздоблювальних матеріалів, як якісної натуральної вагонки.

Також цікаво: