Рекомендуємо

Больцеві сходи в інтер'єрі

Якби у людини в розпорядженні було стільки землі, скільки вона забажає, то необхідність зводити багатоповерхові будівлі відпала б. Але земля - ​​це теж дефіцитний продукт, і для того, щоб отримати максимум житлового простору, ми будуємо двох- і триповерхові будинки. Тому подвійно прикро, коли велику площу займають сходи між поверхами. Звичайні збірні сходи накосоурах або тятиві досить масивні; це пояснюється тим, що без цільного несучого елемента марш сходів просто не витримає навантажень, а цей елемент «з'їдає» весь простір під сходовими маршами.

Больцеві сходи влаштовані інакше. Вони мають кріплення тільки з одного боку: з боку стіни. Якщо не придивлятися, здалека це виглядає так, ніби сходинки просто висять у повітрі, приєднавшись до стіни вузьким «торцем». Звичайно, якщо больцеві сходи мають перила, то ілюзія легкості кілька змащується, але іноді вони просто необхідні (наприклад, якщо в будинку є діти). Перша і найочевидніша перевага Больцевіих сходів, які приходять на думку - легковажність. Вони компактні, займають мало місця - одним словом, відмінно виглядають, особливо в сучасному інтер'єрі. Перший очевидний недолік - ненадійність. І правда, хіба можуть «підвісні» сходинки витримувати мало-мальськи високі навантаження? Виявляється, можуть. Але про все по порядку.

Слово «больцеві» походить від німецького bolz, тобто болт. Ступені кріпляться на болти, звідси і така назва. Ці болти досить міцні і розраховані на великі несучі навантаження. Комплектуючих біля сходів зовсім небагато: це, власне, сходинки і больци, які з'єднують їх між собою. Іноді - перила. Самі сходинки являють собою «дощечки», які можуть виконуватися як з деревини, так і з інших матеріалів. Дерев'яна класика не завжди добре вписується в саму ідею технологічних «літаючих» сходів, тому часто їй віддають перевагу метал, скло або ж штучний камінь, який шикарно виглядає, має високу міцність і стійкістю до стирання. Що стосується металевих сходів, відразу обмовимося: так, пофарбовані сходи виглядають яскраво і красиво. Але порошкова фарба, що наноситься на поверхню ступенів, досить легко відколюється. Те ж стосується і хромування. Тому больцеві сходи в інтер'єрі хай тек краще всього виглядають, будучи виконаними з нержавійки. Самі больци і перила роблять, як правило, теж з нержавіючої сталі.

Тепер саме час розповісти про плюси і мінуси Больцевих сходів. Враховуючи, що плюсів набагато більше, відразу коротко відзначимо мінуси:

1. Больцеві сходи мають свої стилістичні обмеження. У класичному або, того «гірше», вираженому старовинному стилі вони будуть виглядати недоречно.

2. Вони небезпечні, якщо в будинку є дитина: вертикальних перемичок між самими сходами не передбачено.

Тепер - про переваги Больцевих сходів.

1. Багато хто вважає, що такі сходи занадто тендітні, але це не так. Вони здатні витримувати вагу понад півтори тонни - погодьтеся, вражаюча маса.

2. Сходи на больцах швидше і простіше монтувати, ніж звичайні. Не потрібно возитися з налагоджування і вирівнюванням несучої конструкції; по суті, марш збирається, як конструктор - сходинка за сходинкою, гайка за гайкою.

3. Такі сходи зовсім нескладно відремонтувати. Якщо пошкоджена одна сходинка, її просто відкручують і лагодять (або замінюють).

4. Больцеві сходи дуже просто прибирати. Досить протерти ганчіркою відкриті поверхні, адже таких понять, як кути і щілини (невід'ємні, до речі, для всіх інших сходів) - тут просто немає.

5. Сходи на больцах більш безпечні на поворотах, ніж будь-які інші, адже ступені не сходяться в одній точці, а зберігають певний крок.

6. Больцеві сходи (навіть дерев'яні) не скриплять. Чому? Тому що для скрипу потрібна опора, точка дотику. У такій конструкції цієї точки немає. Більш того, додаткові гумові прокладки дозволяють зробити сходи практично безшумними.

Ми уявляємо собі, як виглядають больцеві сходи, ми знаємо про її слабкі і сильні сторони. Але що вона являє собою в дійсності? Давайте ближче розглянемо конструктивні особливості сходів.

Ступені кріпляться до стіни за допомогою кронштейнів, які монтують на анкери в стіні. Між собою вони збираються на ті самі больци - болти, що мають гайки, втулки з обох сторін. Якщо у звичайних сходах ступені йдуть встик один за одним, то тут вони трохи нашаровуються; це потрібно для того, щоб кінець нижньої ступені був з'єднаний з початком верхньої за допомогою загального больца, на який вони ніби нанизуються. Іноді для надійності під ступені стелиться так звана сталева смуга, яка теж «надівається» на больци. У підсумку виходить самонесуча міцна конструкція, яка не потребує додаткових опор.

Розмір, конфігурація, дизайн сходів - всі ці параметри вже вибирає замовник. Незмінним залишається лише «принцип дії», з яким ви тільки що познайомилися.

Також цікаво: