Рекомендуємо

Будівництво будинку взимку

Якщо ви не встигли закінчити заплановане будівництво в теплу пору року, не турбуйтеся, адже завдяки відповідним матеріалами і спеціальним добавкам можна продовжити будівництво будинку взимку. У цій статті ми поговоримо про те, як вести будівельні роботи при негативній температурі і як підготувати матеріал до зимового будівництва.

Працюючи з матеріалами, призначеними для використання в холодну пору року, майте на увазі, що також повинна бути підготовлене ​​і навколишнє середовище, тобто повітря біля робочого місця і основа. Навіть найякісніша кладка, з противоморозними добавками не має сенсу, якщо цеглини і основа заморожені. Тому, якщо ви збираєтеся проводити будівництво будинку взимку, ви повинні їх добре підготувати.

Зберігання матеріалів в опалювальному приміщенні

Матеріали, такі як цегла і різні блоки, призначені для укладання в холодний період, повинні бути поміщені хоча б на 24 години в опалювальне приміщення. Так як ми вже говорили вище, що не має сенсу укладати заморожену цеглу.

Добре, якщо є опалюване електричними, масляними або газовими обігрівачами приміщення, в якому можна зберігати матеріали за день до укладання. Якщо такого приміщення немає, його можна легко зробити навіть з брезентового намету і опалювати його дровами за допомогою грубки «буржуйки».

Підвищення температури робочого місця

Обігрівачі також використовуються і для підігріву робочого місця в приміщенні. Не слід підвищувати температуру тільки в одному місці, обігрівачі необхідно розставити таким чином, що б приміщення прогрівалося рівномірно.
Під час робіт по внутрішній штукатурці краще не використовувати газових обігрівачів, оскільки при їх роботі виділяється занадто багато вологи, якої у нас і так буде в надлишку. Газовий пальник, може знадобитися для видалення льоду з замерзлого фундаменту, якщо потрібно робити його гідроізоляцію.

Якщо будівля не закрита, нам знадобиться поліетиленова плівка, з якої можна зробити захист у формі шатра або перегородки, що б повітря, всередині приміщення, в якому ми будемо працювати, мало вищу температуру ніж на вулиці.

Роботи на фасаді та фундаменті

Якщо ви ведете фасадні роботи, вам також необхідно зробити подібний тепловий щит. Необхідно завісити ліса щільним поліетиленом і закрити їх зверху, тоді запущене всередину тепле повітря не вийде. Таким чином і будівельникам буде тепліше, і фасад не промерзне.

Для укриття фундаменту або свежепокладеного бетону, добре підійдуть солом'яні килимки, брезент або ПЕТ плівка. Ну, а монтажну піну перед використанням, добре б підігріти в мисці з теплою водою.

Уповільнений темп будівництва

Коли ведеться будівництво будинку взимку при мінусовій температурі, треба бути готовим до більш повільного темпу робіт. Наприклад, клей для пінополістиролу і сітки в нормальних умовах висихає за 24 години. Коли холодно, цей процес йде значно повільніше - два, а то й три дні. На жаль жоден виробник не визначить швидкість висихання того чи іншого матеріалу взимку, так як це залежить від багатьох факторів: температури, відносної вологості повітря і поверхні, товщини шару.

Необхідно уважно стежити за прогнозом погоди. Тому що, якщо вам потрібно щось забетонувати, а прогноз каже, що за два-три дні прийдуть сильні морози, дуже великий ризик того, що ви не забезпечите матеріалу відповідного захисту на час схоплювання. У такому випадку краще відкласти цю роботу на потім або взагалі відмовитися від неї.

Також цікаво: