Рекомендуємо

Будівництво будинку з шлакоблоку

Серед сучасних способів будівництва будинків незмінною популярністю користується будівництво будинку з шлакоблоку. Найпомітніші  таких конструкцій полягають у швидкості їх зведення і невисокої вартості матеріалу в порівнянні з цеглою. З іншого боку, при виборі шлакоблоків в якості будівельного матеріалу для свого майбутнього будинку необхідно враховувати, що вам потрібна додаткова теплоізоляція: внутрішня, а, можливо, і зовнішня. Шлакоблоки рекомендується використовувати для малоповерхового будівництва: приватних будинків, котеджів, підсобних приміщень.

Розглянемо основні моменти, які необхідно знати і враховувати, якщо ви беретеся побудувати будинок з шлакоблоків своїми руками.

При виборі матеріалу звертайте особливу увагу на місце виробництва, виробника і склад. Шлакоблоки можуть бути різної якості та екологічної чистоти. Насправді, назва «шлакоблок» не розкриває суті матеріалу. Ніякого шлаку там може і не бути, це просто бетон, пресований з різними наповнювачами: шлак, керамзит, відсів, пісок. Не варто вибирати стінні блоки з вмістом золи або інших відходів горіння. З безпечних наповнювачів блоків можна назвати: тирса, ламана цегла, керамзит, черепашник або щебінь. Щоб перевірити міцність блоку, можна кинути його на землю з висоти приблизно півтора метрів. Відколи при цьому будуть допустимими ушкодженнями, тріщини ж і розлом блоку говорять про його низьку якість.

Знаючи розміри обраного вами шлакоблоку, ви зможете розрахувати, скільки потрібно шлакоблоку на будинок. Для цього вам потрібно визначити площу коробки майбутньої будівлі (за вирахуванням отворів), і розділити кількість отриманих квадратних метрів на площу тієї межі шлакоблоку, яка буде зовнішньої в кладці. Наприклад, якщо брати шлакоблоки стандарного розміру, і класти їх широкою гранню назовні, то площа одного блоку складе:

390мм * 190мм = 0,0741м2

і це значить, що на один квадратний метр стіни потрібно:

1м2 / 0,0741м2 = 13,49

або приблизно 14 шлакоблоків. Округляйте в більшу сторону, і крім того, додайте до отриманої цифри 5% або трохи більше, так як необхідно врахувати можливість бою при транспортуванні блоків і виробничого браку.

Ще один плюс - кладка стін з шлакоблоку не вимагає високого ступеня підготовки муляра, а це означає, що її вартість, як і вартість самих блоків, буде нижче, ніж у цегляної. Для скріплення шлакоблоків використовують цементний розчин, в який рекомендується також додавати пластифікатор - це знизить витрату цементу і підвищить його морозостійкість.

Те, який фундамент під шлакоблок потрібно саме вам, залежить насамперед від грунтів (тобто, типу грунту) на місці будівлі. Зустрічаються пропозиції будівництва шлакоблочних будинків як на стрічкових, так і на плитних фундаментах. У порівнянні з цегляною кладкою, шлакоблочна менш вимоглива до міцності фундаменту, за рахунок легкості стін. Але варто зауважити, що шлакоблок менш стійкий до вогкості, тому заздалегідь подумайте про гідроізоляційний шар, про висоту фундаменту і цокольного поверху - вони повинні бути достатніми, щоб забезпечити сухість кладки навіть в саму сиру пору року.

Перекриття в будинку з шлакоблоку можуть бути з плит або дерев'яними. Якщо ви вирішите покласти на стіни плити, то перш ніж їх укладати, буде потрібно додатково встановити поверх блоків залізний пояс. Дерев'яні перекриття більш легкі, і для їх монтажу не потрібно залізний пояс, але з іншого боку, дерево менш довговічне, ніж бетон, і до того ж це - горючий матеріал.

Завершуючи будівництво будинку з шлакоблоку, візьміть до уваги, що спорудження даху необхідно провести в той же сезон, що і зведення стін, щоб знизити потрапляння дощу або снігу на стіни.

Також цікаво: