Рекомендуємо

Будівництво декоративного водоймища

Мрією кожного господаря є наявність водойми на його ділянці. Водойми гарні для відпочинку, створення затишку і комфорту для сім'ї та гостей. Незважаючи на деякі труднощі в будівництві природної водойми, кінцевий результат завжди радує.

До початку будівництва декоративної водойми, необхідно вибрати місце його розташування та оптимальні розміри. При цьому враховується площа самої ділянки, розташування будівель і комунікацій, а також наявність дерев. Водойма не повиненна бути поруч з будинком, а максимально перебувати на відкритій місцевості з попаданням на нього сонячних променів не менше 6 годин на добу. При цьому, повиненна забезпечуватися всебічним і вільний доступом до водойми.

Будівництво природної водойми починається з розмітки і ритиття котловану. Залежно від кліматичних умов, плановануються пристрої системи подачі та скидання води, підведення електропостачання, визначають глибину котловану. Котлован бажано робити з пологими стінками і обов'язковим ущільненням ґрунту по всьому периметру.

З метою усунення все можливих попадань грунтових вод і розливів води, водойма потребує хорошої і надійної гідроізоляції. Це складний і довгий процес.

Для гідроізоляції використовується гідроізоляційна плівка, стійкий до води бетон, металева арматура і опалубка. Облаштування гідроізоляції водойми починається після підведення і установки вищевказаних систем і комунікацій.

Уклавши плівку приступають до виготовлення опалубки по всьому котловану, таким чином, щоб не допустити пошкодження вже покладеної плівки. Заповнення опалубки бетоном проводиться в кілька етапів тонкими шарами так, щоб була можливість одночасної закладки арматури чи металевої сітки. За бажанням створення своєрідного рельєфу на стінах водойми, можна укладати різнокольоровий гранітний камінь або інші міцні і водостійкі матеріали або вироби. Крім того, можна обладнати сходинки з поручнями і систему електричного підсвічування водойми. Товщина укладеного бетону повинна бути не менше 150 мм. Давши можливість бетону застигнути, проводяться штукатурні роботи.

Утворившийся після копки котловану грунт, використовують для облаштування берега та облаштування прилеглої до нього території, а також для створення квітників, клумб і т.д. Береги повинні бути оптимальної висоти, при якій би виключалася можливість потрапляння у водойму стічних вод.

Заповнення водойми водою проводиться за допомогою вбудованої системи подачі води. Воду рекомендується міняти не менше чотирьох разів на рік. Вода з водоймища може використовуватися для поливу грядок і дерев.

Благоустрій берегів водойми кожен господар виконує за своїм бажанням і на свій розсуд.

Також цікаво: