Рекомендуємо

Чи можна оновити фарбу на металочерепиці?

Металочерепиця відомих виробників зберігає свою міцність, як правило, протягом 10-20 років. Якщо після цього часу покрівельний матеріал все такий же міцний і цілий, але на ньому тьмяніє або лущиться фарба, то таку проблему можна легко вирішити, пофарбувавши металочерепицю відповідною фарбою.

Причини знебарвлення металочерепиці

Покрівельні матеріали піддаються впливу атмосферних факторів: перепади температури (влітку + 60 ° C, взимку до -30 ° C), опадів (у тому числі агресивні кислотні дощі і ультрафіолетове випромінювання). З усіх видів покрівельних покриттів, особливо чутливі до впливу цих факторів - металеві листи. Під впливом температури вони розтягуються і стискуються. В результаті цього на поверхні утворюються дрібні тріщини, які з плином часу піддається корозії. У свою чергу, УФ-випромінювання призводить до втрати кольору. Чим якісніше покриття, тим сильніше воно чинитимемо опір цим факторам, до речі, гладкі глянсові поверхні вигорають повільніше. На щастя, якщо ваша металочерепиця втратила свій первісний колір або трохи піддалася корозії, їй ще можна «продовжити життя».

Фарбування поверхні

Що б відновити зблякле покриття, Вам потрібно вибрати відповідну фарбу.

Не всі фарби для металу підходять для фарбування дахів. Вибирайте тільки спеціально призначену для таких цілей фарбу. Їй можна пофарбувати не тільки покрівельні матеріали, а і водостічні жолоби і труби. Покриття, створене такою фарбою, еластичне і не тріскається в результаті стиснення і розширення листового металу, також воно довго зберігає свої властивості і колір.

Чи потрібна під фарбу грунтовка, залежить від типу і властивостей фарби.

Фарбування всіх скатів даху завдання не з легких, тому краще доручити цю справу фахівцям. Сьогодні на ринку працює досить багато компаній, які професійно займаються чисткою, фарбуванням і захистом дахів з будь-якими покриттями. Варто скористатися їх послугами, тому що вони володіють відповідним обладнанням та досвідом роботи (робота на висоті). Це безумовно буде кращим рішенням, ніж шукати випадкових виконавців без навиків роботи.

Однак, якщо замовлення компанії, що спеціалізується на оновлення і ремонту металочерепиці занадто дорого і Вам не по кишені, можна і самостійно пофарбувати дах. Головне при цьому грунтовно подбати про захист та безпеку своєї праці, адже робота на висоті небезпечна.

Також цікаво: