Рекомендуємо

Чому не варто об'єднувати кухню з лоджією

На сьогоднішній день за законом приєднати лоджію до кімнати або кухні можливо, але практично узаконити таке перепланування дуже складно і дорого. Відповідно, продаж такої квартири в перспективі малоймовірна.

Якщо ви все ж ризикнули, пам'ятайте, що спочатку вам належить зробити архітектурний проект, потім спробувати погодити його в ліцензованому проектному інституті, позитивне рішення ніхто при цьому не гарантує.

Найбільш ймовірно узаконити демонтаж склопакета між лоджією і кімнатою. При цьому вам необхідно буде зробити посилення конструкції, що обгороджує отвір, щоб не допустити її обвалення.

Якщо вам все ж пощастило отримати позитивний висновок, то через БТІ слід оформити це приєднання як збільшення площі квартири. Тобто перевести нежитлове приміщення (лоджію) в житлове. Відповідно, вам зроблять перерахунок послуг ЖКГ.

Другий важливий момент, про який слід пам'ятати: у жодному разі не виносьте на лоджію прилади загальною опалювальної системи, так як це може розбалансувати всю систему опалення в багатоквартирному будинку. Звичайно, можна утеплити стіни лоджії, облаштувати теплу підлогу, якщо потужність, виділена на квартиру, дозволяє. Однак, втрати тепла через скляні вікна набагато більше, ніж через панельну або цегляну стіну будівлі, і в основному, ви будете гріти зовнішнє повітря. Це може дуже не сподобатися вашим сусідам, так як за тепло ви платите спільно, а витрата його у вашій квартирі буде більше.

І нарешті, якщо планування належним чином не узаконене, на вас можуть написати скаргу, після чого, сплативши штраф, вам доведеться повернути все на свої місця. Тому, як б не була велика спокуса трішки розширити свої апартаменти, десять разів подумайте, чи потрібні вам зайві клопоти, успіх яких вельми сумнівний!

Також цікаво: