Рекомендуємо

Чорна стеля - за і проти

Чорна стеля? Багато хто звик вважати, що колір стелі повинен бути білим або, принаймні, світлого тону. Чорна ж стеля, на думку більшості, виглядає радикально, похмуро і трохи нереально.

Розглянемо кілька «за» і «проти» чорної стелі в інтер'єрі.

Стеля, пофарбована чорною фарбою, допомагає приховати можливі недоліки поверхні. Вона вдало гармонує і підкреслює інші деталі інтер'єру, наприклад, темні меблі, текстиль або покриття підлоги. Така стеля добре поєднується з темним кольором віконних рам, міжкімнатних дверей і рельєфних елементів, підкреслюючи їх текстуру.

У приміщеннях з дуже високими стелями чорна стеля візуально зменшує висоту і, тим самим, позбавляє простір від безживності, надаючи йому затишок. Відмінно виглядають на його тлі світлі молдінги, розетки та інші декоративні елементи.

Дизайнери часто використовують чорний колір на окремих областях стелі, тим самим розділяючи приміщення на функціональні зони. Такі прийоми можуть застосовуватися в квартирах-студіях, де, наприклад, зону кухні або спальні відокремлюють розсувними перегородками, завісами або зміною рівня підлоги. До чорної стелі в даному випадку можна підібрати темний килим на підлогу, а стіни пофарбувати в світлий тон або обклеїти контрастними за кольором шпалерами.

Чорна стеля підкреслює прекрасний вид з вікна, якщо приміщення має великі панорамні вікна. У заміських будинках, де площі кімнат досить великі, а висота стель більше 2.5 метрів, використання чорного кольору в різних варіантах дозволить зробити інтер'єр незвичайним і цікавим. Для любителів чорно-білої кольорової гами, чорна стеля дає можливість пофантазувати в оформленні решти частини приміщення.

Глянцева натяжна стеля чорного кольору використовується в інтер'єрах з претензіями на шик і екстравагантність. Вона виглядає як чорне дзеркало, при цьому не здається низькою, а, навпаки, візуально збільшує висоту приміщення. В офісному просторі цей колір додасть солідності і респектабельності.

Непопулярність чорних стель найчастіше пов'язана з самим чорним кольором, який асоціюється у людей з якимось тиском і похмурістю. Крім цього, низькі стелі стандартних квартир не дозволяють використовувати темні відтінки, так як це робить приміщення ще більш приземистим.

Ідея чорної стелі - сміливий підхід до оформлення приміщення. При достатньому досвіді дизайнера і його умінні поєднувати елементи декору, можна отримати розкішний і нестандартний інтер'єр.

Також цікаво: