Рекомендуємо

Cвітлопрозорий бетон

Виявляється, якщо додати оптичне волокно в дрібнозернистий бетон, можна отримати справді чарівний будівельний матеріал. Так молодий угорський архітектор Арон Лошонци, в 2009 році на виставці в Парижі, представив світу свою новітню розробку - LiTraCon. Своєчасно запатентувавши розробку, творець отримав безліч нагород і призів.

Технологія створення світлопрозорого бетону

Технологія створення досить примітивна - оптоволокно змішується з дрібнозернистим бетоном, згодом така суміш утворює міцний гомогенний продукт. Dміст оптичного волокна не перевищує 5%, а якість бетону при цьому ніяк не страждає. У підсумку матеріал залишається міцним і надійним, але набуває певної прозорісті і якщо помістити за ним джерело світла - випромінює м'яке, матове світіння.

Оптичні волокна можуть бути хаотично розкидані по всій площі блоку, а можуть бути впорядковані і створювати хвилі, малюнки або написи. Матеріал досить термостійкий і підходить для застосування в будь-яких кліматичних умовах.

Естетика світла і застосування нового матеріалу

Вперше, Арон Лошонци представив новий матеріал у вигляді кубічного світильника, але зупинятися на цьому не став і сьогодні виробники його застосовують не тільки в декорі. Літракон випускається у вигляді блоків абсолютно різних розмірів, застосовувати які можна в обробці магазинів, фасадів, при створенні вітрин і логотипів, з світлопрозорого бетону сьогодні виготовляють навіть пам'ятники. Творці стверджують, що з літракона можна виготовляти блоки більше 20 метрів в товщину.

Світлопрозорий бетон дуже сподобався дизайнерам, які його із задоволенням застосовують в декорі невеликих квартир, офісів, бутіків і ресторанів. Він незвично виглядає і привертає увагу, будь-який інтер'єр з ним фундаментальний і дорого виглядає. Його застосовують там, де необхідно «оживити» і наповнити приміщення м'яким світлом.

Єдиною перешкодою для повсюдного використання літракона є його вартість, яка з моменту винаходу практично не змінилася. Ціна одного квадратного метра сягає $ 1000 і більше. Але це не зупиняє тих, хто готовий платити, оскільки світлопрозорий матеріал не має аналогів і дійсно шикарно виглядає.

Також цікаво: