Рекомендуємо

Дачні будинки з піноблоків

Сьогодні кожен бажаючий може придбати собі дачну ділянку де душа забажає і звести на ньому свій персональний замок. Але все таки, коли приходить пора визначаться з вибором матеріалу для будівництва, достаток різноманітних матеріалів може поставити в безвихідь не спокушеного будівельника. Будівництво дачних будинків з піноблоків в наш час набуває все більшої популярності і тому є кілька вагомих причин.

Чому з піноблоку?

Піноблок являє собою блоки строгої геометричної форми, виготовлені таким чином, що значний обсяг блоку займають маленькі порожнечі (бульбашки) з повітрям. У наслідок цього піноблок є одним з найкращих матеріалів в плані теплопровідності. Наступним незаперечним плюсом цього будматеріалу є його точні геометричні розміри, що значно прискорює темп роботи, а також дозволяє економити на витратних матеріалах (можна класти на клей). Завдяки своєму малій питомій вазі піноблоки виготовляють досить великих розмірів, що теж позитивно впливає на швидкість укладання.

Невже ідеальний!?

На жаль, в кожному матеріалі є недоліки. У піноблоку цією ложкою дьогтю в бочці меду є його не любов до вологи і відносна крихкість. Будівництво дачних будинків з піноблоків в один поверх не викличе яких або особливих труднощів, необхідно лише посилити верхній несучий ряд піноблоку армуючими конструкціями і обробити зовнішню сторону стін чим-небудь вологонепроникним (сайдингом, звичайна штукатурка, т.д.). Для зведення внутрішніх (що не несуть) простінків немає ніяких обмежень і протипоказань.

А якщо хочу багатоповерхові хороми?

Якщо вам хочеться звести у себе на ділянці будинок з кількістю поверхів більше одного, то при використанні піноблоку вам доведеться робити спеціальний каркас, що складається з металопрокату різного фасону (куточки, швелера), який нестиме на собі всі статичні навантаження, а в зварений і встановлений каркас будуть закладатися піноблоки.

Як все почати?

Кожна справа повинна починатися з усім відомої приказки: «Сім разів відміряй і один раз відріж». Будівництво дачних будиночків з піноблоку не є винятком. Якщо ви не є фахівцем-проектувальником, то вам буде необхідно звернутися в одну з контор для створення проекту майбутньої дачі. Вибирайте фірму, яка не тільки зробить вам проект, але й допоможе погодити його у всіх необхідних інстанціях. Тепер вам необхідно знайти кваліфіковану бригаду будівельників. Це найкраще зробити на підставі відгуків ваших хороших знайомих. Вибір постачальника піноблоку є одним з важливих аспектів вашого будівництва, оскільки від якості матеріалу залежить весь результат. Фірму краще вибирати з хорошим стажем роботи на ринку будматеріалів, а також виходячи з доступних відгуків. При доставці матеріалу до вас на ділянку перевірте якість декількох вибраних навмання піноблоків: вони повинні строго відповідати заявленим розмірами, бути сухими і як би дзвеніти при легкому ударі. Пам'ятайте, що від вашої уважності і скрупульозності залежить доля вашої дачі.

Післямова

Як бачите будівництво дачного будинку з піноблоку не повинно викликати у вас особливих труднощів. А при правильному підході до цієї справи час, витрачений на будівництво цілком пристойної по місткості будівлі, може вкластися в дуже короткі терміни. Наприклад, почавши будівництво восени, ви можете відсвяткувати новий рік під затишним дахом своєї нової дачі з піноблоку.

Також цікаво: