Рекомендуємо

Декоративний бетон

Декоративний бетон (Топ-бетон) - це міцне декоративне покриття з високою стійкістю на стирання, до дії вологи, перепадів температури і сонячного ультрафіолету.

Технологія виготовлення топ-бетону на початковій стадії аналогічна звичайному монолітному литтю.

Спочатку необхідна гарне основа. Знімають верхній шар грунту, утрамбовують дно і роблять піщано-гравійну подушку. Її товщина безпосередньо залежить від передбачуваного навантаження. Для паркової доріжки, майданчики або підлоги в гаражі досить два шари по 10 см щебеню великої та дрібної фракції, а потім ще один шар піску. Кожен шар трамбують, а пісок крім того поливають водою. Це не тільки основа - це ще дренажний шар плюс перешкода для підйому ґрунтових вод. У деяких випадках додатково на щебінь можна укласти плівку з геотекстилю.

Потім ставиться опалубка і кріпиться армована сітка.

На другому етапі проводять заливку. Марка бетону залежить від ділянки. Для вимощення пішохідної доріжки досить М250. Якщо необхідна підвищена міцність, то краще використовувати М300. Після приготування суміші (або її завезення в автомобільному міксері), в неї засипають мікрофібру. Ось саме з цього моменту і починаються відмінності. В принципі мікроармування поліпропіленовим волокном використовується часто, коли хочуть отримати міцну поверхню, стійку до ударних навантажень. Але в цьому випадку додатково застосовують хімреактиви та покриття лаком, які не тільки фарбують верхній шар, але і роблять його стійким до всіх руйнуючим погодних факторів.

Після заливки проводять стандартну операцію з ущільнення суміші. Спочатку за допомогою віброрейки (осаджують велику фракцію щебеню), а потім роллером прибирають з поверхні дрібний щебінь і вирівнюють її гладилкою до появи бетонного молочка.

Потім настає етап декоративно-захисної обробки та штампування.

Коли з поверхні піде надмірна волога і вона стане матова, на неї рівномірно наносять фарбу-затверджувач, який буквально втирають в бетон. Два в одному - поверхня зміцнюється і забарвлюється в основний тон.

Після того як розчин «схопиться», на поверхню наносять гідрофобний порошок. У нього вже потрійна функція - оберегти бетон від пересихання для правильної його гідратації, патирувати поверхню під фактуру натурального каменю (він проникає в шорстку фактуру розчину) і захистити штампи від налипання.

Наступний етап - штампування спеціальними формами (імітація бруківки з різних матеріалів, іноді - терасної дошки).

Через добу гідрофобний порошок вже можна змити, але можна дати йому ще час - чим довше він лежить, тим темніше поверхня. Змивають миючими засобами та жорсткою щіткою - чим сильніше труть, тим світліше ділянка, таким чином можна робити м'які переходи відтінків.

Потім нарізають деформаційні шви (це вже третю добу після заливки бетону). Ще дають три дні для набору міцності, після чого покривають трьома шарами спеціального лаку, який підкреслює фактуру поверхні і захищає її від проникнення води.

Після висихання лаку топ-бетон готовий до експлуатації. Причому, на відміну від тротуарної плитки, з часом він буде набирати ще додаткову міцність.

Також цікаво: