Рекомендуємо

Дерево або МДФ? Вибір меблів для кухні

Як тільки у вашій кухні завершився ідеальний ремонт, саме час задуматися про вибір кухонних меблів. Основних вимог до неї всього три: зручність, довговічність і дизайн. Розвиток технологій призвів до того, що у традиційних кухонь з масиву дерева з'явився серйозний конкурент - панелі МДФ, які виглядають не менш гідно.

У чому ж основоположні відмінності цих матеріалів?

Почнемо з дерева. Це екологічний і вельми дорогий матеріал, який при належній обробці здатний прослужити власникові не один десяток років. На відміну від пластику і ДСП, деревина - матеріал виключно міцний, і не виділяє шкідливих речовин. Плюс, на такій поверхні легко приховати дрібні механічні пошкодження. Меблі з дерева елегантна і престижна, це наче маяк розкоші і благополуччя господарів будинку. Найкращою деревиною для кухні виявиться дуб, бук, ясен і горіх.

Однак, у цього прекрасного матеріалу є й мінуси. В умовах високих температур, пара і продуктів згоряння, деревина може деформуватися і міняти колір. До того ж, деревина вразлива до потрапляння води і обробці хімічними миючими засобами.

МДФ являє собою сильно спресовану тирсу, яку покривають натуральним шпоном, плівкою ПВХ, поліуретановими емалями. Фасади МДФ не бояться вологи, стійкі до грибків і мікроорганізмів. До того ж, на відміну від того ж ДСП, при їх виробництві не використовуються шкідливі смоли. Вони стійкі до жиру і пилу, а їх структура дозволяє надавати їм закруглену форму або нанести на поверхню малюнок. Панелі МДФ набагато дешевше цільної деревини, але і вони не позбавлені недоліків.

Матеріал легко запалюється, що є не найкращою характеристикою для кухонних меблів. МДФ боїться механічних пошкоджень, а якщо плита виготовлена ​​за старою технологією, то вона буде характеризуватися низькою вологостійкістю.

Вибираючи матеріал (дерево або МДФ) для виготовлення кухні, варто виходити зі своїх можливостей і потреб. Якщо у вас достатньо коштів, краще звернути увагу на натуральну деревину, адже висока займистість плит МДФ є більш серйозним мінусом, ніж боязнь дерева вологи.

Також цікаво: