Рекомендуємо

Дерев'яний ганок своїми руками

Як ми вже говорили раніше, ганок це невід'ємна частина будь-якої будівлі. Ганок це територія підвищеної прохідності і він служить не тільки для входу і виходу, він, можна сказати, захищає ваш будинок від снігу, дощу та іншої негоди. Бетонний ганок, бажано робити відразу з фундаментом, а ось дерев'яний можна прибудувати до будинку в будь-який момент. Побудувати дерев'яний ганок своїми руками зовсім не складно і ми в цій статті постараємося вам допомогти.

Фундамент для ганку

З чого ж почати будівництво ганку? Та з того ж, з чого будь-яке будівництво, звичайно з фундаменту. Якщо трохи перефразувати відому приказку на будівельний манер, можна сказати так: «Фундамент всьому голова». Хоч дерев'яний ганок і легка будова, але все ж воно вимагає фундаменту. Найкращим чином нам підійде, так званий, фундаментні палі. Такий фундамент не вимагає особливих трудовитрат.

Реалізація пальового фундаменту для дерев'яного ганку проста, після того як ви визначилися з розмірами ганку, необхідно виконати наступні дії:

  • Викопати ями в тих місцях, де будете ставити палі. Ями повинні бути глибиною не менше 80 см (залежить від розмірів ганку). Дуже зручно це зробити буром.
  • Вставити в ці ями попередньо оброблений антисептиком брус. Брус повинен бути не нижче висоти ганку.
  • Залити ями бетоном.

Після того як бетон застигне, фундамент готовий і можна приступати до подальших дій.

Якщо ви робите дерев'яний ганок своїми руками для дачного будиночка, то можна замість фундаменту покласти камені під опорний брус. Так можна робити тільки, якщо прохідність буде низька, для житлового будинку така конструкція не годиться.

Встановлюємо лаги

Далі всі палі необхідно вирівняти в один рівень, що б на них надалі ліг майданчик, і зробити на них запили. Висота паль розрахована таким чином, що б на них лягла майданчик і від майданчика до дверей залишалося 5 см. Такі ж запили, тільки навпаки, робляться і на лагах. Лаги кріпляться горизонтально до стіни і на опорний брус.

Виготовлення тятиви (косоура)

Що таке косоур - несуча конструкція сходового маршу з гребінкою, на яку кріпляться ступені. Простіше кажучи, це бічна частина ступенів. Робиться з дошки товщиною не менше 50 мм. Під нижню частину косоура заливається майданчик фундаменту. Зверху фундаменту бажано постелити пароізоляцію, що б на нижню сходинку не піднімалося пар із землі.

Робляться вони дуже просто. Береться 5-ти сантиметрова дошка, на ній чертятся щаблі й ножівкою або електро-пилкою, або лобзиком вирізається.

Готові косоури кріпляться до лагів шляхом такого ж, як і палі запилювання або шип - паз.

Виготовлення майданчику і сходинок

Коли лаги і косоури встановлені, робиться майданчик і сходинки. На лаги набивається або прикручується на саморізи дошка. Дошки з часом, мають властивість зсихатися, так що намагайтеся кріпити дошки якомога ближче. На майданчику, зверху дощок можна укласти будь-яке підлогове покриття, можна навіть укласти лінолеум товщиною від 3 мм.

На тятиву, починаючи знизу, кріпляться проступи і підсходинки. Спочатку кріпиться підсходинокк, на нього проступ і так далі. Кріпити їх можна саморізами, втоплюючи капелюшки на пару міліметрів, можна за допомогою шип-паз.

 

Також цікаво: