Рекомендуємо

Дренажний насос для колодязя

Призначення дренажних насосів - відкачування води різної, як правило, не дуже значної забрудненості. Всі дренажні насоси ділять на дві основні групи: поверхневі й заглибні. Відмінність їх полягає в тому, що занурюваний насос безпосередньо опускається на підлогу або дно очищуваного об'єкта, а у поверхневих насосів у воду опускається тільки шланг.

Окремими випадками використання дренажних насосів можуть бути відкачування води при різних аваріях, скупченні паводкових або підняття ґрунтових вод у підвальних або цокольних приміщеннях будинків чи інших споруд, при надмірно тривалих і рясних опадах, для відкачування води з басейну або декоративного прудика, для очищення колодязя та іншого .

Крім того, дренажні насоси можуть бути застосовані для подачі води там, де немає потреби в дуже високому тиску, наприклад, при крапельному зрошенні значних площ або для роботи декоративного фонтану.

Основними достоїнствами занурюваних насосів є те, що вони:

  • невеликі за габаритами і вагою;
  • можуть експлуатуватися тривалий час, не вимагаючи при цьому технічного обслуговування;
  • універсальні.

Це один з окремих випадків застосування дренажного насоса. Підбирати його в цьому випадку необхідно в залежності від забрудненості води в колодязі, так як частина дренажних насосів призначена для відкачування виключно майже чистої води. Інші різновиди насосів можуть працювати з більш забрудненою водою, що містить більш-менш дрібні включення і волокна. Якщо ж колодязь давно не вичищають, то для його очищення, швидше за все, буде потрібний дренажно-фекальний насос. Такий насос здатний перекачувати воду, що містить більш великі забруднення, оскільки він забезпечений спеціальним подрібнюючем, що дробить або ріжучим колесом.

Роботу з очищення колодязя значно можна собі полегшити, якщо використовувати дренажний насос з поплавком, тобто з плаваючим на поверхні води спеціальним вимикачем, який зупиняє роботу насоса, як тільки досягає дна. З таким пристроєм насос застрахований від роботи вхолосту, коли воду вже викачали, а відповідно від перегріву і поломки. Якщо ж використовувати дренажний насос без поплавця, то виникає необхідність постійного контролю процесу відкачування води, її рівня, так як саме вона охолоджує працюючий двигун насоса.

Також цікаво: