Рекомендуємо

Електропроводка в дерев'яному будинку

Все більше людей прагнуть, так би мовити, повернутися до витоків і звести собі будинок (або невелику дачу) з дерева. А що, дерево матеріал цілком доступний, екологічно чистий і побудуватися можна досить швидко, чим не ідеальний будматеріал? Але все ж є у дерева одна особливість, яка одним махом може перекреслити всі достоїнства - це його пожежонебезпека. Всього лише цей нюанс може поставити хрест на задуманому будівництві. У даному випадку не рятують навіть спеціальні протипожежні просочення для дерева, та й здоров'я вони до того ж не додають. Але якщо ви все таки вирішили обзавестися хоромами з дерева, то рано чи пізно перед вами постане питання про монтаж електропроводки в дерев'яному будинку. Це питання дуже важливе і для звичайного будинку з цегли, а вже для дерев'яного зрубу і поготів.

Види проводки в дерев'яних будинках

Проводка буває двох видів: прихована (вмурована в стіну) або відкрита (коли дроти йдуть поверх стін). У випадку з дерев'яними будівлями зрозуміло, що відкрита проводка має свої переваги: ​​це доступність і більша безпека експлуатації. Але, якщо ви не хочете псувати зовнішній вигляд стін проводами, гофрами або спеціальними коробами для електропроводки, то в цьому випадку вам слід запастися вогнетривкими металевими кожухами для проводки (у цій ролі можуть виступати звичайні металеві труби), які на ряду з проводкою бажано наповнити неспаленим сипучим матеріалом (наприклад гіпсом). В іншому ж електропроводка в дерев'яному будинку по своїй суті нічим не відрізняється від звичайної проводки (хіба що тип проводів може бути трохи інший).

З чого все починається

Монтаж електропроводки в дерев'яному будинку, втім, як і в будь-якому іншому, починається з безпечного підключення будинку до лінії електропередач. Це здійснюється електромонтером місцевих електромереж після оформлення всіх необхідних документів. Підведення електролінії до будинку може бути двох видів: повітряний (при цьому використовується спеціальний самонесучий кабель з тросом) і підземний (прокладається спеціальним броньованим кабелем на глибині більше 80 см). І той і інший спосіб мають свої переваги: ​​повітряна запитка будівлі дешевша і швидша в плані монтажу, а підземна більш естетична, довговічна і не тягне за собою часте підрізування дерев, які можуть створювати перешкоду як у випадку з повітряною лінією. Спосіб підведення електроенергії цілком залежить від бажання замовника. Після того, як запитка будівлі буде проведена, можна запрошувати бригаду кваліфікованих майстрів для виконання подальших робіт.

Відкрита проводка

Потрібно ще раз підкреслити, що довіряти роботи, пов'язані з розведенням електромережі по вашому дерев'яному житлу, необхідно тільки перевіреним професіоналам. Від цього залежить не тільки ваша безпека, але і безпека ваших близьких. Для того щоб відкрита проводка не так впадала в очі використовують спеціальні (зроблені з не горючого пластика) короби, в які укладають проводку. Розміри коробів залежать від кількості проводів проходять всередині нього. Зазвичай прийнято вибирати переріз коробів з деяким запасом (близько 25-30%). це робиться на випадок необхідності додавання додаткових проводів в майбутньому. Короба бувають різних кольорів, у тому числі є короба зроблені під колір дерева і з промальованою його структурою. Вам необхідно вказати фахівцям бажане місце знаходження розеток і вимикачів. При виборі проводки не слід економити і краще вибрати проводку з мідною жилою. Розетки і вимикачі можуть бути як накладними, так і врізними, їх вибір залежить від вашого бажання. Також, при розводці проводки такого виду можна використовувати спеціальні плінтуса з вбудованими кабель каналами.

Особливості монтажу закритої проводки

Закрита проводка в дерев'яних будинках задоволення не дешеве та й при монтажі така проводка вимагає на багато більше часу (на будинок середніх розмірів у кваліфікованої бригади електромонтерів може піти близько двох-трьох тижнів). Для того щоб прокласти дріт такого типу було трохи простіше, вам необхідно ще на початку будівництва погодити з проектувальником місця знаходження ваших точок енергоспоживання (люстри, світильники, розетки і т.д.) і потім робочі закладуть у спеціальні канали зроблені в деревині необхідну кількість металевих труб для проводки. Але цей спосіб досить дорогий, а що робити якщо хочеться приховану проводку за менші гроші? У цьому випадку ви можете спробувати озброївшись необхідними інструментами самостійно прорізати в дерев'яних стінах канали необхідної ширини для закладки в них негорючої оболонки під вашу проводку. Закласти надалі цей канал можна за допомогою спеціальної шпаклівки по дереву.

Висновок

Якщо ви не фахівець у цій галузі, то намагатися розвести проводку в дерев'яному будинку краще не варто. Щоб додатково захистити себе і свій будинок, рекомендується відразу після лічильника встановити розподільний щиток з необхідним набором автоматів. При виборі матеріалів краще довіряти перевіреним і випробуваним маркам.

Також цікаво: