Рекомендуємо

Фасадна штукатурка короїд

Штукатурка короїд, є дуже красивим і головне якісним оздоблювальним матеріалом. Даний матеріал є екологічно чистим і підходить для штукатурення як громадських, так і житлових приміщень. Оздоблення фасаду будинку штукатуркою короїд, так само буде дуже ефективна. Дана штукатурка дуже швидко сохне (4-6 годин), цього достатньо для подальшого фарбування. А через 24 години, вашій штукатурці не страшні ні дощ, ні мороз, так як за цей час, покриття стане повністю амтосферостійким. Так що, якщо ви вибрали даний матеріал, то ви не помилилися.

Як і у всіх матеріалів у декоративної штукатурки короїд, є свої технічні особливості і деякі особливості нанесення. Давайте далі розглянемо її технічні характеристики і спробуємо розібратися, як наноситься на стіни декоративна фасадна штукатурка короїд своїми руками.

Штукатурка короїд: властивості і характеристики

Що ж таке штукатурка короїд? Це універсальна еластична штукатурка, застосовується як для інтер'єру, так і для екстер'єру. Володіє хорошими атмосферостійкими і експлуатаційними якостями. Продається, суха в мішках або вже готова, у відрах. Можна придбати, як білосніжну, так і вже кольорувати в необхідний вам колір. В основному використовують розмір зерна від 1,5 до 3,5 мм, при необхідності можна знайти і більш. Чим більше зерно, тим більше витрата, оскільки шар виходить більш товстим.

На вигляд декоративна фасадна штукатурка короїд виглядає як кора, проїдена цим самим жуком, але не переживайте ніяких жуків в ній немає. Такі рубці виходять за рахунок гранул доданих в суміш.

Декоративну штукатурку короїд можна наносити на цеглу, бетонні стіни, цементно-піщану штукатурку, гіпс, OSB, ДСП, полістирол (пінопласт) і фанеру, тобто практично на все.

Оздоблення фасаду будинку штукатуркою короїд

Підготовка поверхні

Перед нанесенням декоративної штукатурки короїд необхідно підготувати стіни. Якщо стіни нерівні їх необхідно вирівняти так, що б максимальні западини і нерівності не перевищували розмір зерен, що містяться в структурі штукатурки.

Далі стіни фасаду необхідно обробити спеціальною фарбою-ґрунтовкою, вибирати її необхідно або білого кольору, або, що ще краще, затоновану в той же колір, що і сама штукатурка короїд. Робиться це для того, що б через тонкий шар короїда не просвічувались чорні стіни.

Приблизно через 6 годин (залежить від виробника), після висихання фарби-грунту, можна приступати до нанесення декоративної фасадної штукатурки короїд.

Технологія нанесення

Для нанесення фасадної штукатурки короїд вам знадобитися:

  • Терка або шпатель з нержавіючої сталі для нанесення
  • Терка для структурування
  • Дриль з насадкою міксер
  • Велике відро

Отже, приступаємо до найцікавішого: фасадна штукатурка своїми руками. Для цього необхідно змушати саму штукатурку. Якщо у вас суха штукатурка, необхідно змішати її відповідно до вказівок на упаковці. Якщо ж у вас вже готова штукатурка короїд у відрах, просто розмішуйте її за допомогою міксера. Можна додати води, але не більше 1%.

Не замішуйте більше одного мішка, принаймні, на початку, ви можете не встигати виробляти штукатурку, так як вона швидко сохне.

Наносьте короїд на стіну за допомогою шпателя з нержавіючої сталі або терки. Товщина шару повинна бути не більше камінчиків фракції, які додані в штукатурку, саме вони задають товщину шару.

Наносьте короїд не великими ділянками, захоплюючи не більше 1-1.5 м2, так як декоративна штукатурка швидко структурується (приблизно через 15-20 хвилин після нанесення).

Акуратно рівномірно розподіліть короїд по поверхні і видаліть всі надлишки. Коли на шпателі перестане залишатися штукатурка, можна приступати до структурування.

Затирка декоративної штукатурки

Для затирання штукатурки і додання їй малюнка короїд, нам буде потрібно пластмасова терка. Затираючи штукатурку, ви отримуєте необхідний вам малюнок. Затираючи вниз-вгору, ви отримаєте малюнок «дощик», круговими рухами, малюнок «баранчик». У міру забруднення терки, очищайте її водою.

 

Також цікаво: