Рекомендуємо

Газгольдер - автономна газифікація та опалення заміського будинку

Темпи будівництва котеджів і заміських будинків випереджають газифікацію цих ділянок. Тому у власників виникає питання про вибір системи опалення. Найдешевший після природного газу вид палива - вугілля, але у нього багато недоліків. По-перше, необхідно виділити частину ділянки під місце для його зберігання. По-друге, процес опалення вимагає участі людини. По-третє, котел на твердому паливі необхідно чистити, а продукти згоряння (золу і попіл) утилізувати. До того ж, з точки зору екології, такий вид палива досить «брудний» для природи. Кращим виходом буде установка газгольдера - спеціальної ємності для зберігання скрапленого газу.

Звичайно, він вимагатиме великих інвестицій в порівнянні з установкою системи опалення на вугіллі, але якщо врахувати, що для приготування їжі та гарячого водопостачання можна буде замість електроенергії використовувати той же газ (а кіловат енергії від його спалювання на 75% дешевше), то в підсумку витрати на енергопостачання вирівняються.

Є ще й інші переваги. Наприклад, газова резервна електростанція. Або установка газового каміна. Причому якщо вибрати камін-піч закритого типу з одного відображає поверхнею, то його можна застосовувати як повноцінний опалювальний прилад (ККД близько 80%) в період міжсезоння, коли всю систему опалення запускати ще рано.

Оптимальним вибором для заміського будинку буде підземний газгольдер горизонтального типу. У нього більше площа випаровування ніж у вертикального, тому тиск в системі буде вище. А ось для вертикальних газгольдерів необхідна система підігріву на холодну пору року.

Установка під землею повинна проходити на такій глибині, щоб основна частина ємності знаходилася нижче рівня промерзання. Це забезпечить практично однакову температуру зрідженого газу протягом року і охоронить газгольдер від деформації при обдиманні грунту.

Об'єм резервуару вибирають виходячи з добового споживання газу. Орієнтовно обсягу в 5000 літрів вистачить для забезпечення будинку в 300 кв. метрів майже на 5 місяців опалювального сезону при максимальному навантаженні котла. Заправку зазвичай проводять два рази на рік, в цей же час компанія постачальник скрапленого газу може проводити техогляд і профілактику газгольдера.

Вибір місця нормується багатьма параметрами, більшість з них стосуються відстаней до будівель і комунікацій - будинку, господарських будівель, меж ділянки (паркану на фундаменті), водозабору, септика, ліній електропередач. Навіть дерева не повинні рости ближче 5 метрів. Тому установкою газгольдера повинні займатися спеціалізовані фірми.

Сама установка нескладна - котлован, плита підстави або бетонна подушка і кріплення. Після підключення до трубопроводу подачі газу в будинок, газгольдер засипають ґрунтом. На поверхні залишається горловина з вузлами обслуговування і контролю - манометра, індикатора заповнення, понижуючого редуктора, клапанів (запобіжного і для зливу конденсату).

Також цікаво: