Рекомендуємо

Геотермальне опалення

Як видно з назви, геотермальне опалення споживає енергію землі. Чомусь у гонці технологій, придумуючи все нові і нові, найнеймовірніші, джерела електроенергії, люди зовсім забули про землю. Адже саме вона підігрівається зсередини невичерпним джерелом «вогненної» енергії: магмою. Сьогодні подібні системи вже будуються в США і Європі, але ми як і раніше спалюємо вугілля, намагаючись добути ще парочку теплових хвиль.

Переваги геотермального опалення очевидні. По-перше, воно не витрачає ніяке паливо: енергія йде з надр землі. Значить, немає і витрат на паливо, немає небезпеки забруднення навколишнього середовища продуктами його розпаду. По-друге, такий тип опалення абсолютно безпечний: нічого не вибухне, немає небезпеки для природи. По-третє - це набагато вигідніше, ніж будь-яке інше джерело електроенергії. Тільки уявіть: споживаючи 1кВт енергії, необхідної для роботи теплового насоса, пристрої видає «на-гору» в 3 або 4 рази більше теплової енергії. До слова сказати: інші енергоресурси працюють «один до одного»: 1 кіловат спожив - 1 кіловат справив.

Звичайно, у системи є і свої недоліки. Встановити таке обладнання дуже дорого і досить складно: потрібно рити глибокий котлован, монтувати важкі труби і т.д. Але всі ці проблеми окупаються згодом.

Як працює система?

Починаємо з котловану. Залежно від природних даних на обраній ділянці, він може мати глибину від 30 до 100 м. В котлован занурюється насос - він буде накачувати глибинні грунтові води, які вже підігріті теплом грунту (а тепло грунт отримує, як ми вже з'ясували, від магми) . З насоса води потрапляють в теплообмінник, попутно прогріваючись додатково від металевих труб, занурених у котлован. Вони збирають тепло і повідомляють його насосу.

В теплообміннику вода, пройшовши по спіралі труб і вже грунтовно нагрівшись, віддає свою теплову енергію, яку апарат перетворює і виводить наверх.

Геотермальне опалення - це реальний спосіб заощадити на опаленні і захистити свій будинок і його оточення від згубного впливу паливних систем.

Також цікаво: