Рекомендуємо

Гідроізоляція шиферної покрівлі

Сьогодні покрівельних матеріалів більш ніж достатньо. М'яка черепиця, металочерепиця, наливні дахи і багато чого іншого. Але не один з них не може виключити необхідність гідроізоляції. Тому перед монтажем покрівлі обов'язково потрібно укласти ізоляцію, не порушивши послідовність шарів в покрівельному «бутерброді». Зріз виглядає наступний спосіб:

Верхній шар - покрівля.
Другий - гідроізоляція.
Третій - теплоізоляція.
Четвертий - пароізоляція.
П'ятий - обшивка.

Якщо в якості покрівлі виступає шифер, то для гідроізоляції найкраще використовувати спеціальну плівку з поліпропілену. На вигляд вона нічим не примітна: тонка, непоказна, напівпрозора. Але вона прекрасно захищає покрівлю, не дозволяючи дощу і талому снігу просочуватися всередину і виключаючи поява конденсату на внутрішній поверхні даху.

Зовнішня сторона плівки - глянцева (саме цією стороною до верху потрібно укладати ізоляцію). Вона буде перешкоджати проходженню вологи, але не повітря. З внутрішньої сторони знаходиться синтетичний «ворс», який затримає воду і не дасть їй намочити шар утеплювача. Коли рівень вологості в повітрі знизиться, ворс просто виведе воду назад, назовні.

Гідроізоляція шиферної покрівлі: коротка інструкція

Приготуйте рулон ізоляційної плівки і будівельний степлер. Укладайте плівку прямо на крокви, фіксуючи її степлером. Це потрібно робити удвох: одна людина рівномірно розкачує рулон ізоляції та натягує її, інша - закріплює. Іноді плівку укладають у два шари, для більшої надійності. Коли ви закінчили - перевірте всі покриття на наявність швів, стиків, дір. Їх потрібно обов'язково закрити будівельним скотчем або ж герметиком (якщо скотч використовувати технічно неможливо). Залишки плівки акуратно відріжте ножем.

Тепер можна кріпити поверх ізоляції обрешітку (знизу теж потрібно зробити контробрешітку, використовуючи такі ж рейки, як і ті, з яких складені крокви - тобто, не менше 2,5 см шириною). Це краще робити саморізами з нержавіючої сталі. Коли верхня обрешітка буде готова, можна настилати покрівлю - таким чином, ви зробите зазор між покрівлею і плівкою, що поліпшить її ізолюючі властивості.

Це досить трудомісткий процес, але, маючи в арсеналі необхідний інструмент і діючи спільно, ви впораєтеся з ним без проблем.

Також цікаво: