Рекомендуємо

Гнутоклеєні конструкції в сучасному дерев'яному будівництві

Вони здатні прийняти більше навантаження, при цьому жодним чином не позначаючись ні на естетиці, ні на експлуатаційних властивостях будівлі. Але давайте підемо по порядку: отже, що це таке - гнутоклеєні конструкції?

Це, здебільшого, елементи каркаса дерев'яного будинку, що мають форму дуги певного радіуса, який залежить від масштабів споруди і місця, в якому буде встановлюватися конструкція. Такі «детальки» можуть грати роль балок, арок, основ для містків, несучих і додаткових перекриттів.

З чого виробляють даний продукт?

В основі - вже добре відомий клеєний брус. Чудові експлуатаційні характеристики вивели його в топ сучасних будівельних матеріалів на вітчизняному ринку, адже багатошарова структура такого бруса збільшує його міцність і здатність чинити опір факторам середовища. Всі гнуто-клеєні конструкції збираються з окремих дерев'яних елементів (їх габарити і геометрія вивіряются максимально точно), які склеюються разом у цільну балку.

 

Чому гнутоклеєні конструкції в сучасному дерев'яному будівництві користуються таким попитом?

  • Вони істотно поліпшують загальну естетику будівлі, адже округлені стіни, ефектні арки виглядають набагато цікавіше, ніж звичайна «коробка».
  • Вони вогнетривкі. При сильній пожежі загоряння, звичайно, неминуче, але завдяки грамотній обробці готових балок спеціальними засобами, вогонь затримується на шляху до мети. Наприклад, стіни з газобетону можуть звалитися при пожежі, а метал просто оплавиться і потече; тоді як клеєні конструкції прогорять до самої основи, і тільки потім «капітулюють».
  • Зручні в установці і транспортуванні. По суті, це вже готовий елемент будівництва, на який залишилося тільки «нанизати» обшивку.
  • Стійкі до більшості оточуючих «агресорів» - починаючи з жучків, ультрафіолету, опадів і закінчуючи цвіллю.

Подібні конструкції знадобляться там, де потрібно спроектувати велике приміщення, змінити інтер'єр кімнати. Спектр їх застосування величезний: сільське господарство і транспортні компанії, офіси, приватні володіння, експозиційні павільйони і навіть стадіони. На вигляд - ніби, деревина; але по суті - сучасний, технологічний, красивий матеріал, який дасть фору будь-якому будівельному «довгожителеві» типу цегли.

Також цікаво: