Рекомендуємо

Імітація бруса: вибір і монтаж

Обробка приміщень фальшбрусом є відмінним способом для приховування нерівностей стін і добре сприяє їх утепленню, крім утеплення імітація бруса дозволяє досягти хороших звукоізоляційних характеристик. Особливо добре те, що при такому вигляді обробки приміщень, як імітація бруса, монтаж своїми руками цілком можливий і не вимагає особливих навичок і вмінь. Цим чудовим матеріалом ви можете обшити будь-які приміщення і поверхні, починаючи від стін житлового будинку і закінчуючи стінами сараю. А його не висока ціна приємно вас здивує.

Вибір матеріалу

При виборі матеріалів для такого виду обробки, як імітація бруса, розміри планок можуть бути найрізноманітнішими. Довжина може варіюватися від двох до шести метрів з кроком в один і півметра. Висота може бути від 14 до 19,5 см, а товщина від 16 до 35 мм. Але зазначені розміри не є догмою і ви цілком можете знайти на ринку планки з іншими габаритами. Ціна такого матеріалу теж різниться, але як правило, залишається цілком демократичною і починається в районі 200 рублів за метр квадратний. Ціна залежить від товщини планки (чим товще, тим дорожче), а також від породи дерева, з якого виготовлений брус. При виборі розмірів бруса вам необхідно виходити з розмірів будівлі, яку ви хочете обшити і вибирати брус таких розмірів, щоб уникнути його підрізування при монтажі.

Попередня підготовка

Монтаж імітації бруса може бути застосований як для обробки внутрішніх приміщень, так і для обробки зовнішніх стін будівлі. Якщо облицюванні підлягають зовнішні стіни будівлі, то простір між основною стіною і стіною з бруса можна заповнити утеплювачем, що поліпшить теплоізоляційні характеристики будівлі. Перед монтажем, більшість виробників, рекомендує витримати матеріал в кімнаті, призначеної під обробку близько тижня. Так само планки необхідно обробити спеціальним складом, який призначений для запобігання деревини від псування грибком, комахами і вогнем.

Монтаж фальшбрусу

На початковому етапі необхідно прикріпити до стіни будівлі бруски або металевий профіль на відстані 60 см один від одного в строго вертикальному положенні. Таку відстань вибрано для зручності укладання утеплювача (якщо такий застосовується), а також є оптимальним для того щоб планки фальшбрусу щільно прилягали до стін. Якщо ви вирішили обшити зовнішню стіну, то доцільно застосовувати вітрозахист, який набивають на обрешітку перед монтажем фальшбрусу.

Починати кріплення планок до обрешітки необхідно з низу. Першу планку необхідно кріпити строго горизонтально, щоб у міру просування до верху не виникало проблем з перекосом планок. Кріплення імітації бруса до обрешітки виконується за допомогою анодованих саморізів в заздалегідь просвердлений отвір (щоб уникнути можливого розтріскування деревини). Щоб уникнути скупчення води в пазу установку планок ведуть шипами вгору.

Догляд та обробка поверхні

Як бачите, монтаж імітації бруса своїми руками мало чим відрізняється від монтажу блокхаусу, та й догляд за цією поверхнею майже такий же. Рекомендується покрити її лаком або воском для того, щоб поверхня служила довго і не втрачала привабливості. Для того, щоб несучі стіни вашого будинку не заразилися грибком (можливим джерелом неприємного запаху) перед монтажем їх можна покрити спеціальною грунтовкою. Всі отвори, що залишилися після закручування шурупів необхідно зашпаклювати спеціальною шпаклівкою. Так само необхідно закрити щілини між шпильками і пазами, якщо такі є.

Також цікаво: