Рекомендуємо

Індивідуальне водопостачання: варіанти та особливості експлуатації

Водопостачання в приватному будинку — один з важливих факторів комфорту. Відсутність централізованого підведення води ставить перед господарями індивідуальної забудови питання про розробку і монтаж власної системи. Сучасні технології сьогодні пропонують кілька варіантів, різних за своїми технічними характеристиками і ціновій політиці.

Варіанти водопостачання

Одним з найпоширеніших методів водопостачання на ділянці є колодязь. Він являє собою гідротехнічну конструкцію, що складається з бетонних кілець, заритих в землю на глибину водоносного горизонту. Перевагами такої конструкції є невеликі економічні витрати при монтажі і простота в експлуатації. До недоліків можна віднести нестабільний рівень води, а також високу ймовірність її забруднення. Істотно полегшить користування таким джерелом насосна станція для колодязя, вона автоматизує підйом води і дозволяє її активно використовувати як для особистих потреб, так і для поливу.

Абесинська свердловина — ще один вид водопостачання. Вона являє собою трубу з фільтром на кінці, яка забивається на глибину до 15 метрів. Діаметр такої системи складає 1 дюйм, а воду на поверхню підіймає самовсмоктуючий насос. Його потужність обмежена глибиною в 8 метрів, що вимагає залягання водоносних горизонтів на невеликій глибині.

Найбільш часто зустрічаєме рішення — це свердловина на пісок. Такий варіант найбільше підходить для невеликої сім’ї. Її водовіддача становить близько 1 куб. метра на годину, що дозволяє забезпечувати основні господарські потреби. До переваг даного типу водопостачання можна віднести відносно невеликий бюджет, простоту в облаштуванні та обслуговуванні. Свердловина на пісок має глибину не більше 50 метрів і при правильній експлуатації може пропрацювати до 10 років. При цьому вона вимагає солідної фільтраційної системи оскільки вода може мати додаткові домішки. Ще одним нюансом є проблема замулювання. Нижній кінець свердловини розташовується в піщаному грунті, що з часом призводить до її забруднення, тому система вимагає періодичної прокачування і чистки.

Оптимальним рішенням для водопостачання є артезіанська свердловина і насосна станція для приватного будинку. У сукупності вони забезпечують стабільний дебет води та її безперебійну доставку в будинок. Водоносний горизонт артезіанських свердловин розташований нижче твердих вапнякових порід, тому її буріння вимагає спеціального обладнання. Така свердловина глибше і конструктивно складніше, при цьому час її життя становить близько 20-40 років, вона характеризується стабільною і солідною водовідачею. Дебет артезіанської свердловини варіюється від 2 до 25 куб. метрів на годину. Ще однією її перевагою є якість води, пройшовши природне очищення через тверді шари, вона позбавлена ​​домішок і готова безпосередньо до вживання.

Етапи облаштування свердловини

Установка індивідуального водопостачання включає в себе кілька етапів:

  • вибір місця для свердловини;
  • буріння свердловини;
  • установка обсадних труб;
  • монтаж насосного обладнання;
  • підведення води до будинку;
  • хімічний аналіз води і установка фільтраційного обладнання:
  • реєстрація свердловини.

Тип свердловини і обладнання великою мірою диктуються вимогами подальшої експлуатації. Дебет води і насосна станція купити яку необхідно з урахуванням типу свердловини, повинні відповідати один одному.

Місце для свердловини має бути віддалене від будинку не менше ніж на 3 метри, також між ним і очисними спорудами має бути солідна дистанція. Буріння виконується буровою машиною з різними насадками, залежно від глибини і типу грунту. Для подачі води в свердловині встановлюються обсадні труби. Найбільш ефективна система — це зовні сталеві шовні або безшовні труби, а всередині пластикова експлуатаційна колона. Труби перекривають проміжні водні горизонти, захищають свердловину від забруднення і зміцнюють стінки свердловини. Зовнішні металеві забезпечують міцність конструкції, а внутрішні додатково захищають воду від можливих забруднень при утворенні нориць.

Насосне обладнання повинно відповідати водовіддачі, його встановлюють нижче динамічного рівня води і захищають від впливу зовнішніх факторів. При прокладанні труб до будинку слід враховувати можливість їх промерзання в зимовий період, тому їх встановлюють на достатній глибині або постачають підігріваючим електричним кабелем.

При необхідності монтують фільтраційну систему, її тип залежить від хімічного дослідження води. Тому склад води не завжди відповідає санітарно-гігієнічним нормам, то систему водоочищення підбирають в кожному випадку індивідуально. Заключним етапом облаштування свердловини є її документальне оформлення.

Також цікаво: