Рекомендуємо

Кілька порад при роботі з гіпсокартоном

Гіпсокартон - це недорогий, простий і практичний матеріал. Ідеальний для ремонтних робіт, головне не забувати, що він дуже крихкий, тому працювати з ним потрібно дбайливо.

Використовуючи його, без труднощів можна вирівняти стелю і стіни, зробити перегородки, арки і навіть застелити підлогу.

Пристосування для роботи з гіпсокартоном

Використовуючи в роботі даний матеріал, слід проявляти уважність, тому що якщо його випадково упустити, то доведеться купувати новий. Для того щоб цього не сталося, можна скористатися спеціальним підхопленням. Воно допомагає переносити з місця на місце навіть великі за розміром листи.

Існує ще одне зручне пристосування, яке допоможе при роботі з цим матеріалом - це стійка. Вона буде дуже корисна в тому випадку, якщо ремонтом займається одна людина. Використовуючи її, зафіксувати і закріпити лист на стіні не складе ніяких труднощів.

Як і яким інструментом можна видалити подряпину на гіпсокартоні?

Якщо в процесі роботи був подряпаний матеріал, можна скористатися армованої паперовою стрічкою. Але насамперед, потрібно розширити ушкодження ножем, для цього буде достатньо зрізати його край і змастити їх шпаклівкою для швів. Чекати висихання розчину не потрібно, необхідно відразу ж приклеїти папір, після чого шпателем втиснути її в гіпс і тріщини як не бувало.

Як зігнути лист гіпсокартону

Для того щоб зігнути лист, можна скористатися двома відомими способами:

1. На зовнішній стороні аркуша, потрібно ножем призвести глибокі зарубки, їх глибина повинна бути не менше 3-х см. Після чого, гіпсокартонний лист ставиться на ребро і акуратно згинається.

2. Другий спосіб підійде для тих людей, які не хочуть возитися зайвий раз з розчином. На внутрішній стороні аркуша, за допомогою голчастого будівельного валика, виконується безліч невеликих отворів. Потім, матеріал змочують водою і залишають сохнути на деякий час. Після того, як гіпсокартон підсохне, його можна згинати. Правда тут є невеликий нюанс - якщо лист сильно загинати, він може лопнути.

Профілі для арки

Профілі допомагають змайструвати будь-яку дверну арку. Для цього, на них, за допомогою ножиць, робляться надрізи з кроком в 5-6 см. У цьому випадку, профіль починає сам загинатися. Далі, він кладеться на гіпсокартон, обводиться олівцем і вирізається по лінії. До заготівлі прикладається профіль і кріпиться шуруповертом. От і все, арка готова.

Полиці і об'ємні картини кріпити до гіпсокартону краще гвинтами - метеликами. Кожен такий гвинт здатний витримати вагу орієнтовно 15 кг.

Також цікаво: