Рекомендуємо

Козирок над ганком своїми руками

Сьогодні можна купити козирок на будь-який смак в будівельному магазині або замовити, що б його зробили по вашим розрахунками, почекати деякий час і козирок готовий і його можна встановлювати. Але що робити, якщо є необхідний матеріал і інструменти, і немає бажання чекати замовлення? Правильно, можна зробити козирок над ганком своїми руками, правда, для цього знадобляться деякі будівельні навички, наприклад, уміння користуватися зварювальним апаратом, якщо ви робите залізний каркас для козирка.

Прийшов час робити козирок над ганком і сьогодні ми постараємося Вам трохи допомогти і розповімо, як самостійно зробити козирок з каркасом із залізних труб і полікарбонатним дахом.

Необхідні матеріали та інструменти

  • Квадратна труба перетином 25 мм або інша
  • Сотовий полікарбонат для покриття
  • Фарба і грунтовка по металу
  • Саморізи по металу з декоративними широкими капелюшками
  • Кріплення для готової конструкції, типу: дюбель або анкер
  • Будь-який зварювальний апарат
  • Болгарка
  • Дриль, перфоратор, шуруповерт, свердла
  • Малярська кисть

Виготовлення козирка

Для початку вам необхідно визначитися з розміром майбутнього козирка. Відрізати трубу необхідної довжини, враховуючи, що вона буде гнутися в арку. Найкраще відрізати трубу з великим запасом, зайве відріжете потім.

Після того як труба відрізана, її потрібно зігнути. Гнути ми будемо, роблячи болгаркою невеликі надрізи знизу, роблячи надрізи через 15-30 см (залежить від бажаного радіуса арки).

Після того як надрізи готові, згинайте трубу, в місцях, де вигин виходить нерівний, зробіть додатковий надріз. Після того як отриманий бажаний результат, відріжте зайву частину трубиу, а місця де були надрізи прихопіть зварюванням.
Ви тільки що виготовили першу заготовку для козирка і шаблон для другої заготовки. Другу заготовку робите вже строго за цим шаблоном, прикладаючи до нього.

Далі перемичками в 3-5 місцях (залежно від довжини труби), за допомогою зварювання з'єднуєте ваші заготовки. Що б було все акуратно, зачисним кругом на болгарці зачистите всі місця зварювання.

Фарбування каркаса

Після того як ви зварили і зачистили каркас, підійшла черга обробити його ґрунтовкою по металу. Після повного висихання грунту, його необхідно пофарбувати фарбою.

Кріпимо полікарбонат

Після того як фарба висохла, кріпимо до каркаса лист полікарбонату. Для цього вирізуєте необхідний розмір полікарбонату, згинаєте його по вигину каркаса і прикручуєте декоративними саморізами по металу.

Установка козирка

От і все після того як ми самостійно виготовили козирок, його необхідно повісити. На жаль, встановити козирок над ганком своїми руками не вийде, доведеться вдатися до допомоги ще пари, а то й двох пар рук, так як тримати і кріпити самому буде вкрай незручно. Поки ваші помічники тримають козирок вам необхідно через просвердлені раніше отвори прикріпити його до стіни. Зробити це можна за допомогою хороших довгих дюбелів або анкерних болтів. Кріпити потрібно дуже міцно, щоб його не знесло вітром або він не почав провалюватися під своєю вагою або вагою снігу.

Для додаткового кріплення можна зробити упори в стіну. Робиться це все тим же зварюванням. Досить приварити ще дві труби з кожного боку у вигляді трикутника.

Також цікаво: