Рекомендуємо

Ламінат чи лінолеум?

Необхідність заміни сантехніки наздоганяє нас або в не самий відповідний момент, або під час ремонту, але в обох випадках все закінчується походом в магазин за покупками. В даний час сантехніка представлена ​​на полицях господарських магазинів має широкий асортимент.

Для того щоб підлога була теплою, красивою і надійною необхідно вирішити який вид покриття вибрати для підлоги: ламінат або лінолеум. Для початку, необхідно знати, в якому типі приміщення буде проводитися настил підлогового покриття. Наприклад, для приміщень, де висока прохідність, доведеться використовувати матеріали з високим ступенем зносостійкості.

Існуючий лінолеум для побутових приміщень менш стійкий до зношування, і буде вам служити від 10 до 12 років, в той час як комерційний до 25 років. Ламінат на відміну від лінолеуму підрозділяється на класи:

  • клас № 21 - спальня і комора кімната;
  • клас № 22 - дитяча і вітальня;
  • клас № 23 - кухня і передпокій;
  • класи під №№ 31, 32, 33 водостійкі, міцні для приміщень з великим механічним навантаженням.

Термін використання, в порівнянні з лінолеумом, у ламінату всього-на-всього 6 років, у комерційного ламінату до 12 років служби.

І все ж вибрати між цими покриттям для підлоги нелегко. Обидва цих підлогових матеріалів по-своєму гарні і в теж час мають свої недоліки. Так як ламінат і комерційний лінолеум коштують приблизно однаково, то зробити вибір стає складно. До всього іншого ці матеріали витримують велике механічне навантаження, таку як жіночі каблуки, громіздкі меблі, витівки домашніх вихованців, ігри дітей, стійкі до впливу сонячних променів. Але на відміну від ламінату, який можна протирати тільки вичавленої ганчіркою, лінолеум, можна протирати мокрою ганчіркою. Служить лінолеум довше, але виглядає ламінат на багато краще. До того ж необхідно пам'ятати, що ламінат штучний, лінолеум буває як натуральним, так і зробленим з природних волокон. І природно, перш ніж зробити покупку необхідно самому зрозуміти, що вас найбільше влаштовує, той матеріал і необхідно стелити, щоб він радував око довгий час.

Також цікаво: