Рекомендуємо

Лінолеум на дерев'яну підлогу

Після монтажу дерев'яної підлоги часто виникає питання: чим встелили підлоги, що б було не дуже дорого і досить практично. Матеріалів, звичайно, на сьогоднішній день предостатньо, але один з найбільш недорогих і практичних є лінолеум. А чому власне лінолеум? Тому що, як і говорилося раніше, ціна на цей матеріал не дуже велика і догляд за лінолеумом дуже простий, а також вам не доведеться фарбувати дошки підлог. Отже, далі ми поговоримо про те, як постелити лінолеум на дерев'яну підлогу ...

Вибір і покупка лінолеуму

На цьому аспекті ми загострювати увагу сильно не будемо, так як різновидів даного матеріалу безліч і вам підійде будь-який варіант. Головне намагайтеся вибрати лінолеум товщиною від 3-х мм, такий матеріал буде більш довговічний і допоможе приховати нерівності підлоги.

Укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу

Отже, для початку вам необхідно переконатися, чи рівна у вас підлога. Дерев'яна підлога дуже рідко буває рівною, найчастіше дошки лягають не надто щільно і утворюються щілини і нерівності (перепади). Все це дуже просто ховається листами ДВП (оргалітом) або ДСП. Вам необхідно набити листи ДВП на дошки. Ми сподіваємося, що перед монтажем підлог ви обробили дошки антисептиком, якщо ні, то обов'язково зробіть це і дайте антисептику повністю вбратися і висохнути. Тільки після повного висихання приступайте до роботи з оргалітом.

Після укладання ДВП, можна приступати і до укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу. Якщо ви вибрали цілісний шматок, внесіть його в кімнату і розстеліть на підлозі. Акуратно обріжте зайве за допомогою гострого ножа. Намагайтеся залишати не велику відстань між стіною і лінолеумом, максимум 2-3 см, інакше вам скрутно буде перекрити дірки плінтусом. Після того як все вирізане і лінолеум ніде не стикається зі стінами, йому потрібно дати «разлежаться», залиште його лежати як мінімум на добу і всі хвилі і нерівності ляжуть на підлогу. Бажано на нього нічого не ставити і не придавлювати, все вирівняється під своєю вагою.

Цілісний шматок, приклеювати до підлоги не обов'язкове, він і так акуратно ляже на підлогу і не буде ворушитися після того як ви придавите його плінтусами. Якщо ж у вас шматочки лінолеуму, то їх доведеться «посадити» на клей. Так само і як цілісний шматок, розкладіть їх на підлозі, обріжте і дайте полежати. Стики покладіть в напуск, що б один шматок лягав на інший на 10 см. Після того як лінолеум вирівняється, приступайте до приклеювання. Починайте з далекого краю. Акуратно згорніть навпіл або в трубочку, половину першого шматка. Промажте підлогу клеєм (можна використовувати ПВА) і вкладайте згорнуту половинку на клей. Поверніть другу половину до вже приклеєного і знову промажте клеєм і приклейте другу половину.

Після того як приклеїли шматок, приступайте до наступного. Покладіть його в напуск в кілька сантиметрів на вже приклеєний шматок. Візьміть гострий ніж і під лінійку розріжте посередині напуску, приберіть верхній обрізок, злегка відігніть край і приберіть нижній обрізок, промажте клеєм і знову приклейте краю до підлоги. Таким чином, у нас виходити ідеальні непомітні стики, які потім при необхідності можна проклеїти ще спеціальною рідиною для холодного зварювання.

 

Також цікаво: