Рекомендуємо

Монолітний фундамент

Існують декілька типів фундаменту - пальовий, стовпчастий, монолітний і ін. Серед усіх відрізняється монолітний фундамент.

Головне, монолітний фундамент можна виготовити власними руками. Процес хоч і трудомісткий, але цілком під силу індивідуальному забудовнику. Заливку фундаменту можна розбити на кілька етапів.

Для початку облаштовується форма для фундаменту. Зазвичай це викопана траншея, в якій встановлюється опалубка. Можна обійтися і без опалубки, але траншея для цього повинна бути ретельно вирівняна. Глибина траншеї варіюється залежно від кліматичних умов і складу грунту, але зазвичай це 50 - 70 см для одноповерхової будівлі. Далі, в траншею укладається каркас з арматури. Арматуру необхідно між собою зварити, стягнути спеціальними хомутами або дротом великого калібру. Передбачається, що це дріт 4 - 6 мм в діаметрі. Роль арматури полягає у створенні монолітної структури (звідки і назва фундаменту). Якщо без арматури можливе розтріскування, то армований фундамент витримає багато десятиліть.

Наступний етап полягає в заливці бетонного розчину. З щебінки, піску та цементу готується розчин, який і заливається в форму. Допускаються спеціальні добавки, для міцності конструкції. Такий фундамент називають ще стрічковим. Залежно від будівлі, він може бути мілкозаглублений, розрахований на спорудження будинків з колоди і бруса. Фундамент будівлі з важких матеріалів - цегли, каменю, шлакобетону лиття, робиться глубокозаглубленним. Також глубокозаглубленний фундамент виготовляється в тому випадку, коли передбачається будівництво під будинком гаража, підвалу або цокольного приміщення.

В окремих випадках, монолітний фундамент заливається на всій площі передбачуваної будівлі. Такий фундамент необхідний у зонах з нестійкою структурою грунту, схильного до зміщень. Основна перевага монолітного фундаменту полягає в тому, що при зміщеннях грунту, фундамент переміщується разом з будівлею, запобігаючи руйнуванню.

Також цікаво: