Рекомендуємо

Монтаж акрилового вкладишу у ванну

Старі чавунні ванни взагалі не створені для того, щоб їх кудись переміщали. Вони громіздкі і важать дуже багато. Більше того, навіть якщо ви зібралися з духом, від'єднали ванну і зібралися її викинути, вона може просто не "пройти" в дверний отвір: таке теж не рідкість.

Крім того, нова ванна коштує досить дорого. Що залишається? Тільки два варіанти - або оновлення емалі, або монтаж акрилового вкладишу у ванну. Нанесення нової емалі - не така вже дорога процедура. Професіонали виконають її швидко і якісно. Але чи надовго вистачить такої «обновки»? Досвід показує - не більше, ніж на 3-4 роки.

Залишається вкладиш. Він являє собою акриловий «зліпок» ванни, який перейняв всі властивості повноцінної акрилової ванни: швидко нагрівається, довго не остигає, легко чиститься, не шумить при наборі води.

Чи можна встановити вкладиш самостійно? В принципі, так. Головне - все робити по інструкції.

Першою справою - проводимо початкові заміри: рулеткою виміряйте глибину і периметр вашої ванни; при покупці вкладиша спробуйте врахувати також форму ложа.

Тепер підготуйте ванну. Почистіть її, зніміть стару емаль (по можливості) великозернистим наждачним папером. Відкрутіть злив і перелив. Якщо по краю ванни йде бортик або ж укладений кахель - приберіть (хоча б нижній шар плитки).

Наступний етап - вторинні виміри. Для цього помістіть вкладиш всередині ванни - він буде виступати - і відзначте на внутрішній його поверхні лінію, по якій потрібно відрізати зайве. Для цього вам знадобиться електричний лобзик; він легко правиться з тонким шаром акрилу, не залишивши зазубрин і подряпин.

Покладіть підготовлений вкладиш назад і намітьте на ньому місця, в яких він збігається з місцем для зливу і переливу: зробіть там отвори за допомогою перфоратора.

Тепер, власне, монтаж. Навколо отворів в старій ванні нанесіть смуги герметика, також герметиком потрібно промазати борта ванни. Решту поверхні ванни покрийте спеціальною монтажною піною, намагаючись робити шар якомога рівніше: він має заповнити простори між основною ванною і вкладишем.

Акуратно встановіть вкладиш і залиште його сохнути. Вже через добу піна остаточно висохне, і можна буде купатися.

Також цікаво: