Рекомендуємо

Монтаж теплої підлоги в будинку

Особливо зацікавить ця тема тих, у кого вдома є маленькі діти, які так люблять повзати по підлозі і грати на ній. Встановити теплу підлогу можна, звернувшись в спеціалізовану компанію, проте зробити це реально і самостійно, причому не витрачаючи багато часу.

Обладнати теплою підлогою можна абсолютно будь-яке приміщення. Це може бути ванна кімната, зал, спальня, кухня або весь будинок. Теплі підлоги бувають водяними і плівковими. Для монтажу вам буде необхідно виконати кілька простих дій.

Так, якщо ви живете в хрущовці, то насамперед вам необхідно позбутися від старого покриття. Після цього ви явно помітите на підлозі нерівності. Їх можна прибрати за допомогою бетонної стяжки. Після повного висихання бетону необхідно постелити шар теплоізоляції. Це може бути поліпіноурітан або фольгоізолома. Далі необхідно враховувати систему опалення вашої майбутньої підлоги з підігрівом. Ви можете укладати труби з водяним опаленням або плівки з кабелем для використання електронагріву. Якщо ви зупинилися на другому варіанті, то дотримуйте всі запобіжні заходи, не стискайте і не ламайте кабель. Найкраще вкладати його на підлогу зігзагоподібно, роблячи крок між вигинами близько 20 см. Після того, як кабель розкладений по підлозі і встановлений терморегулятор, необхідно зробити ще одну стяжку бетону. Після цього можна укладати верхнє підлогове покриття.

При монтажі теплої підлоги потрібно стежити, щоб її межі не виходили за межі кімнати. Якщо ви хочете утеплити кілька кімнат, то в кожній потрібно ставити свою систему опалення.

Перевірити результат своєї роботи ви зможете тільки тоді, коли підлога повністю висохне. Це досить тривалий процес і може зайняти близько 3 тижнів. Крім цього, не можна відразу включати максимальну температуру обігріву поверхні. Вам необхідно поступово додавати температуру, приблизно по 5 градусів на день.

Вибираючи підлогове покриття, ви повинні враховувати те, що воно буде постелено на теплу підлогу. Тому матеріал повинен мати хорошу теплостійкість. Самою максимальною температурою при виборі поверхні є 27 градусів. Несумісним з такою температурою є паркет. Також не можна покривати підлогу лаком, адже він не витримає більше 21 градусу. Оптимальним варіантом є плитка, вона більш стійка до високих температур.

Останнім часом ви можете знайти в магазинах спеціальний ламінат, який вже передбачає систему обігріву. Тому вам не потрібно буде робити додаткові роботи по влаштуванню теплих підлог. Досить просто вирівняти підлогу і укласти поверх це покриття.

Також цікаво: