Рекомендуємо

Об'єднати кімнату і балкон: корисні поради

Об'єднання житлової кімнати і балкона (або лоджії) для створення додаткового простору в квартирі - одна з модних тенденцій сучасного дизайну інтер'єрів. Також часто балкон просто утеплюється і облаштовується - простору тут достатньо для організації невеликого кабінету, вбиральні, дитячої або зимового саду.
Дуже важливо все продумати на етапі підготовки до об'єднання лоджії і житлової кімнати: погодити проект у відповідних інстанціях, подумати про утеплення, провести акустичний розрахунок.

Оцініть свої можливості. Існує принципова різниця між облаштуванням балкона і облаштуванням лоджії. Лоджія - ніша в конструкції будівлі - вже має власні стіни, досить просто утеплити їх - і ви отримаєте повноцінне житлове приміщення. Балкон власних стін, як правило, не має, тому доведеться постаратися для того щоб перетворити його в приміщення придатне для зимової експлуатації. Найпростіший варіант благоустрою в даному випадку - скління пластиковими склопакетами, легке утеплення і шумоізоляція, які дозволять продовжити сезон експлуатації балкона.

Продумайте план утеплення балкона або лоджії. Важливо пам'ятати про те, що утеплювати доведеться всі елементи конструкції - не тільки балконні огорожі, але також підлогу і стелю. В іншому випадку ефект від використання навіть найсучаснішого утеплювача може зійти нанівець.

Передбачте систему опалення. Якщо балкон передбачається використовувати в холодну пору року, то однією тільки теплоізоляцією обійтися не вийде - необхідна система опалення. Труби центрального опалення виносити на лоджії і балкони заборонено категорично, а от провести труби під підлогою (система «тепла підлога») - цілком можливо.

Подумайте про звукоізоляцію. Вікна є основним джерелом вуличного шуму - при відкритих (а іноді і при щільно закритих) вікнах у квартирі може чітко чутися гул машин, що їдуть по дорозі, гавкіт собак, плач дітей на дитячому майданчику. Якщо вікна у приміщенні заізольовані (або встановлені склопакети), такої проблеми не виникає. Але якщо ви приєднуєте до житловій кімнаті лоджію або балкон, необхідно подумати про шумоізоляції балконних вікон. А також про шумоізоляцію стін і стиків - для того щоб перекрити канал проникнення шумів з сусідніх квартир. Професійний акустичний розрахунок допоможе визначити точки проникнення шуму, а також підібрати найбільш оптимальний і ефективний метод створення комфортних акустичних умов в приміщенні.

Приготуйтеся до того, що проект не вдасться здійснити. Якщо ви плануєте не просто утеплити балкон, а саме приєднати його до кімнати - тобто знести стіну що розділяє приміщення - приготуйтеся зіткнутися з певними складнощами на етапі узгодження проекту. Так, наприклад, в цегляних будинках стіни є несучими, і розбір таких перегородок суперечить техніці безпеки; також неможливо усунути стіну між кімнатою і балконом в панельних (або блочних) будинках.

А якщо будинок виходить на центральний проспект (пішохідну вулицю) або набережну, то будь-які зміни в його зовнішньому вигляді попросту заборонені - так як це може порушити архітектурний вигляд міста.

Також цікаво: