Рекомендуємо

Облаштовуємо зимовий сад на балконі

Розкішні орхідеї і грацени, квітучі на балконі в «розпал» сніжної зими - це, безумовно, заворожує. Але квіти теплолюбні і не виживуть на балконі, якщо не підготувати його належним чином. Планування зимового саду стоїть на трьох «китах»: утеплення, опалення, вентиляція. Про кожного - по порядку. Отже:

Облаштовуємо зимовий сад на балконі

Починати утеплення балкона або лоджії потрібно з скління. Сьогодні можна без проблем поставити якісні дво- або трикамерні склопакети з функцією утеплення. Це не складно, але досить дорого. Самі стіни балкона також потрібно ізолювати від холодного повітря і вогкості. Для цієї мети підійде будь-який теплоізолятор - наприклад, пінопласт або рідка теплоізоляція. Лист ізолятора потрібно буде закріпити на стіні, використовуючи звичайну рамку, збиту з дерев'яних рейок (її можна зробити самостійно, підігнавши під розміри балкона). Підлогу утеплюють теж.

Але всіх цих хитрувань все ж недостатньо, щоб рослини відчували себе комфортно. Взимку на балконі повинна підтримуватися достатньо висока температура - близько 20 градусів - тому потрібно монтувати додаткове опалення. Можна використовувати і звичайний електрокамін, але у нього є ряд мінусів:

  • не всій рослинності до вподоби випромінювання, яке він продукує;
  • камін бажано використовувати на більш просторих ділянках;
  • це досить дорого з погляду енерговитрат

Так, водяний радіатор встановити буде важче, але це оптимальне рішення вашої проблеми.

Без припливу свіжого повітря рослинам не вижити, а й відкривати вікно навстіж взимку не можна - вони просто загинуть. Тому, встановлюючи склопакети, прослідкуйте, щоб вони були з функцією мікропровітрювання або мали спеціальний клапан, через який можна запускати повітря по чуть-чуть.

Підготовлений балкон зашийте будь-якою обробкою (сайдингом, пластиком, сендвіч-панелями), і можна запрошувати «дорогих гостей». Все, про що вам залишилося подбати - це вибір відповідних рослин для вашого зимового саду.

Також цікаво: