Рекомендуємо

Облаштування каналізації на дачі

Вже давно минули ті часи, коли дача асоціювалася з засмаглими, втомленими дачниками й вирощеною власноруч картоплею. Зараз дача це автономний заміський будинок або будиночок для відпочинку на природі з усіма зручностями, а одна з таких зручностей, є звична всім нам каналізація, якої може дуже не вистачати в заміському будинку. Облаштування каналізації на дачі справа не хитра, але в той же час вимагає певних навичок і терпіння, хоча можна обійтися і одним терпінням.

Почати необхідно з проекту. Вам необхідно визначитися де саме у вас будуть розташовані точки, які потребуватимуть підводу каналізації. Схема каналізації на дачі нічим особливим не відрізняється від схем звичайних житлових будинків і квартир з тією лише різницею, що з квартири трубопровід вливається в загальну магістраль, а вам доведеться зробити свою вигрібну яму або невеликий каналізаційний колектор. Останньою крапкою в будинку повинен бути туалет (причини повинні бути зрозумілі), а в іншому все залежить від ваших потреб (хоч по два рукомийника в кімнаті), головне дотримуватися ухилу який повинен бути порядку 3-5см на погонний метр трубопроводу.

Трохи детальніше

Прокладати каналізацію слід до установки підлоги. За допомогою гідрорівня необхідно відзначити необхідний ухил і встановити каналізаційні труби. Труби для каналізації на дачі краще використовувати пластикові, для умивальників рекомендується використовувати труби не великих діаметрів близько 50 мм, а вихід з будинку і прокладку до місця скидання нечистот роблять з труб діаметром від 100 мм. Вихід на поверхню підлоги і з'єднання між собою труб (у тому числі і різного діаметра) не представляє проблем, так як виробником передбачені різні фасонні деталі (згони, трійники і т. Д.). Збірка такої конструкції нагадує конструктор і теж не повинна викликати проблем. Один з кінців труби (куди потрібно вставляти кінець інший) має гумовий ущільнювач і, щоб полегшити з'єднання труб між собою рекомендується намазати кінець вставляємої труби милом.

Як зробити яму?

Питання не таке вже й просте, як здається на перший погляд. Від правильного вибору місця розташування та конструкції дуже залежить зручність подальшого використання каналізації. Вибирати місце слід на не надто великому видаленні від будинку (до 5 метрів) і з можливістю доступу до ями автомобіля для викачування рідких нечистот. Конструкція залежить від того, чого вам хочеться і чим ви володієте. Це може бути і яма обкладена цеглою в шаховому порядку або яма, обсаджена тракторними покришками або повністю бетонована яма.

Каналізація для дачі з кілець теж не найгірший варіант при чому існує спосіб, який дозволяє обійтися без послуг крана при установці кілець. Він полягає в тому, що встановивши перше кільце на поверхні землі, в місці майбутньої ями ми починаємо його обкопувати, коли перше кільце піде в землю на нього встановлюємо друге і продовжуємо копати і так далі. Необхідно відзначити, що ухил трубопроводу повинен бути порядку 10 см на погонний метр, а глибина залягання повинна відповідати необхідним нормам для вашого кліматичного поясу. Перед укладанням труби в траншею рекомендується зробити подушку з піску.

Висновок

Як бачите облаштування каналізації на дачі процес не складний, який цілком під силу здійснити самостійно. Головне правило, втім, як і скрізь, уважність при виконанні робіт і тоді успіх вам буде забезпечений.

Також цікаво: