Рекомендуємо

Облицювання басейну мозаїкою

Фінішна обробка стаціонарного басейну сьогодні необхідність, а не розкіш. Вона не просто надає йому закінчений, гарний вигляд, але і захищає стіни від пошкоджень, а також забезпечує додаткову фіксацію шару гідроізоляції. Облицювання басейну мозаїкою - дороге задоволення. Сперечатися тут безглуздо. Але не дарма цей оздоблювальний матеріал відносять до елітних. Відразу обмовимося: у мозаїки є більш «неприємні» якості, ніж висока ціна і складність укладання. Якщо вода замерзне, то фрагменти почнуть обсипатися, крім того, за ними потрібно доглядати, своєчасно видаляючи наліт.

З іншого боку, керамічна та скляна мозаїка (особливо дрібна, викладена візерунками) виглядає приголомшливо, екологічна, довговічна і несприйнятлива до механічних пошкоджень. Якщо ви впевнені в своїх силах, можна спробувати укласти мозаїку самостійно.

Перше і головне - вибрати клей. Є види мозаїки, які погано вбирають розчини; для них потрібно підбирати клей з максимальною адгезію. Крім того, скляна мозаїка кріпиться виключно на клей, що містить синтетичні смоли. Закупивши необхідний інвентар (у тому числі, гумовий шпатель і шпатель з нержавійки), можна приступати до роботи.

Етап перший - підготовка поверхні. Бетонні стіни басейну повинні бути ідеально гладкими, чистими, сухими. Бажано обробити їх водовідштовхувальними сумішами.

Етап другий - гідроізоляція. Це спеціальний еластичний, в'яжучий матеріал, який наноситься шпателем максимум у два шари. Після цього його закривають спеціальними гратами і приступають до головного.

Етап третій - укладання мозаїки. При необхідності, попередньо можна заґрунтувати стіни. Всі елементи мозаїки потрібно починати викладати з нижнього кута, поступово піднімаючись вгору, звіряючись з малюнком на ескізі (якщо такий є). Спеціальними будівельними серветками тут же видаляйте надлишки клею, поки він не засох.

Після того, як облицювання закінчена, потрібно почекати 48 годин і ретельно прошкуріть шви між елементами мозаїки. Все, справу зроблено. Насолодитеся виконаною роботою, відпочиньте пару днів - і заливайте воду. Купальний сезон відкрито.

Також цікаво: