Рекомендуємо

Огорожа з профнастилу: плюси і мінуси

Серед безлічі матеріалів, застосовуваних для зведення парканів, профнастил користується особливим попитом. Своєму поширенню він зобов'язаний таким якостям, як легкість, міцність, стійкість до корозії і, насамперед, доступність. Низька вартість огорож з профнастилу поєднується з несумірною серед конкурентних покриттів якістю.

Профнастил виготовляється шляхом профілювання листів металу - наданню їм трапецієподібної (іноді хвилеподібної) форми. Завдяки цьому паркан з нього виходить міцнішим. Зазвичай металопрофіль покривається цинком або сумішшю з цинку та інших матеріалів, щоб створити захисний шар проти впливів зовнішнього середовища. Листи профнастилу можуть покриватися лакофарбовими матеріалами, які окрім естетичної функції, забезпечують додатковий захист. Заводське фарбування може бути одноколірним або у вигляді принта. Наприклад, популярний малюнок, що імітує кам'яну кладку.

Переваги огорож з профнастилу:

1. Легкість монтажу. Можливість встановити паркан своїми руками.
2. Жорсткість, стійкість до механічних впливів.
3. Довговічність. Може стояти кілька десятиліть. Термін залежить від товщини листа, якості покриття і т.д.
4. Вартість. З профлиста можуть робитися як дешеві паркани для дачі, так і огорожі навколо елітних маєтків.
5. Не іржавіє завдяки оцинковці і застосуванню полімерних покриттів.
6. Може встановлюватися в різних кліматичних умовах.
7. Багаторазове використання листів. Наприклад, у разі розширення території ділянки.
8. Великий вибір кольорів і принтів.
9. З гофролиста можна виготовляти хвіртки і ворота, що заощадить бюджет і допоможе зберегти єдиний стиль.


 

Недоліки таких огороджень:

1. Листи мають гострі краї. Хоча це може бути і плюсом, тому що не дасть зловмисникам перелізти через огорожу.
2. Обмежений вибір в місцевих будівельних магазинах. Для більш оригінальних пропозицій необхідно звертатися до спеціалізованих будівельних фірм.

Монтаж огорож з профнастилу:

Легкість монтажу - одна з головних переваг огорож з профнастилу. Для того, щоб встановити паркан із профнастилу знадобиться створити каркас, на який будуть кріпитися листи. Для каркасу краще всього використовувати металеві труби 60х60 мм для опор і 40х20 мм для поперечних лаг.


Дистанція між стовпами по периметру повинна бути від 2,5 до 3 метрів. Необхідно встановити опори в землю як мінімум на глибині 1 метра і залити бетоном. Після чого чекати не менше 2 діб, поки бетонна суміш не затвердіє. Поперечні лаги приварюються в 2-3 ряди, залежно від висоти паркану і бюджету, яким ви володієте. Після того, як основа готова, на неї кріпляться листи металопрофілю за допомогою саморізів. Це, мабуть, найшвидший і приємний етап робіт. Для прикручування профільованих листів бажано використовувати оцинковані саморізи, болти та інші з'єднувачі, щоб іржа не утворювалася там, де вони стикаються з листами.

Також цікаво: