Рекомендуємо

Оздоблення дерев'яного будинку сайдингом

Продовжуючи серію статей про сайдинг ми не можемо не торкнутися таку тему як зовнішня обробка дерев'яного будинку сайдингом. У минулих статтях ми розглянули найбільш підходящі види сайдинга для обробки фасадів будинків і з'ясували, що найбільш популярним видом даного матеріалу є вініловий сайдинг. От якраз їм ми і «обшиємо» дерев'яний будинок в цій статті і розповімо які для цього необхідні інструменти.

Давайте відразу перейдемо до справи і розглянемо який нам знадобиться інструмент, виходячи з того, що будинок у нас дерев'яний.

  • Дриль, Шуруповерти
  • Молоток, плоскогубці
  • Ножівка або ножиці по металу (залежить від вибору обрешітки)
  • Рівень

З матеріалів нам потрібно:

  • Сам сайдинг і всі комплектуючі до нього (куточки, старт і т.п.)
  • Саморізи по дереву або металу (знову ж, залежно від обрешітки)
  • Можуть знадобитися підвіси, якщо стіни будинку нерівні.

Підготовка поверхні і матеріалів

Отже, приступимо і почнемо ми як завжди з підготовки, куди вже без неї. Якщо на будинку є стара обробка знімаємо її повністю і даємо стінам добу просохнути. Так як дерево дуже привабливий матеріал для різного роду грибків, цвілі і жуків, обробляємо його спеціальним антисептиком, що б надалі ніяка зараза до нас не приставала. Так як ми будемо виконувати монтаж сайдинга на дерев'яний будинок своїми руками, а значить для себе, то і антисептика не шкодуємо. Заодно обробіть цим же антисептиком дерев'яний брус, який ви купили для монтажу обрещітки.

Після того як все підсохне, можна приступати до обрешітки. А поки підсихає, знімаємо всі наличники на дверях і вікнах, і віконниці. Місця під лиштвами, також обробляємо.

Монтаж обрешітки

Здавалося б, навіщо монтувати обрешітку, якщо дерев'яний будинок рівний і до нього без зусиль можна і так прикрутити наш облицювальний матеріал. Це не зовсім так, так, сайдинг добре ляже на рівне дерево, але сенс обрешітки не тільки у вирівнюванні поверхні. Дерев'яне решетування під сайдинг послужить нам додатковою вентиляцією, що б на будинок лягало якнайменше вогкості, ще в обрешітку можна встановити утеплювач, якщо плануєте утеплятися.

Як я вже говорив, обрешітку можна зробити як з дерев'яних брусів 30х40 мм, так і з металевих профілів. Особисто мені зручніше працюється з деревом і ми будемо робити дерев'яну обрешітку.

Через 40-50 см, а також окремо навколо вікон і дверей на 100 мм саморізи вертикально кріпимо наш брус, вирівнюючи його по вертикалі і горизонталі щодо інших брусів. Ви можете використовувати цвяхи, якщо вам так зручніше, я використовую саморізи, так надійніше. Якщо стіни занадто криві, для вирівнювання використовуйте металеві П-образні підвіси.

Установка стартових і кутових планок

Установка сайдинга на дерев'яний будинок починається з установки кутових, стартових і фінішних планок йдуть в комплекті.

Знайдіть саму нижню точку, з якої і буде починатися сайдинг. За допомогою гідро-або лазерного рівня, перенесіть ці мітки на всі елементи обрешітки. Можна вчинити інакше, перенесіть мітки на крайні бруски, потім натягніть по ним мотузку і вже по ній зробіть позначки. За цими мітками встановіть, що йде в комплекті стартову планку. Якщо довжини планки не буде вистачати і буде необхідність їх зістикувати, стикуйте їх так, що б між ними була відстань 5-6 мм, для подальшого температурного розширення. З цієї причини, всі елементи сайдинга щільно НЕ прикручуються.

Після установки «старту», ​​переходимо до установки кутових планок. Відміряйте кутову планку таким чином, що б зверху залишалося місце для подальшої установки софітів, а знизу залишивши 2-5 мм, як я вже говорив, для температурного розширення. Прикручуєте куточок зверху вниз з кроком 25-40 см, виставляючи його вертикально по рівню. Теж саме виконайте з усіма внутрішніми і зовнішніми кутами.

При обробці дверних і віконних прорізів, таким же чином застосовуємо околооконную планку або планку J-trim прикручуючи їх по периметру отвору. Знову ж повторити не прикручуючи занадто щільно.

Установка сайдинга

Оббивка сайдингу на дерев'яний будинок починається знизу. Виріжте панель необхідної довжини, з урахуванням температурних 6-10 мм, що б панель не щільно прілягала до кутових планок. Якщо довжини панелей не вистачає, їх можна з'єднати за допомогою сполучної планки. Вставивши першу панель в стартову планку, виставте її горизонтально за рівнем і починайте прикручувати з середини панелі в обидві сторони. Після завершення першого ряду, вставляйте другу планку, виконайте теж саме і далі по аналогії...

Починати роботи, бажано з місць з посиленим рухом, таких як ворота чи двері.

Вставляйте останню панель тільки після монтажу фінішної планки. Верхню планку швидше за все доведеться підрізати. Зробити це можна, практично чим завгодно, ножицями по металу, ножем або іншим зручним для вас інструментом. Вставте останню панель, замкніть за нижню і натисніть на неї до клацання. Верхню частину панелі з'єднайте з фінішної рейкою і зафіксуйтекришку її.

На цьому обробка дерев'яного будинку сайдингом своїми руками майже закінчена.

Також цікаво: