Рекомендуємо

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою

Клінкерна плитка, як фасадний обробний матеріал, ще в минулому столітті міцно увійшла в наше будівництво. Ще з тих часів вона припала до душі багатьом дизайнерам і забудовникам і зуміла зберегти свою популярність до наших днів. Вона оригінально виглядає на фасаді, надійна, міцна, зносостійка, несприйнятлива до різних солей, лугів і кислот, довговічна, екологічно чиста і легка у догляді, і це далеко не всі її позитивні якості.

З чого зроблена клінкерна плитка і яка вона буває. Виготовлена ​​вона з обпаленої глини і буває вона двох видів випалу:

  1. Одинарного випалу - мають низький рівень водопоглинання і міцну поверхню.
  2. Подвійного випалу - через пористої структури має більш високий рівень паронепроникність і водопоглинання.

Оздоблення фасаду клінкерною плиткою своїми руками починається з розрахунку матеріалу. Розраховується вона досить просто, помноживши ширину на висоту і вирахувавши із загальної площі не підлягають облицюванню дверні та віконні прорізи. Врахуйте один нюанс, оскільки при облицюванні фасаду використовується два види плитки, площинна і кутова, то і вважати їх треба окремо. Плоска плитка рахується в метрах квадратних, а кутова, в погонних.

Підготовка поверхні

Підготовка поверхні фасаду для укладання клінкерної плитки, мало чим відрізняється від підготовки поверхні для укладання плитки при внутрішній обробці стін. Вам необхідно збити всі нерівності на стіні, видалити залишки розчину від кладки і т.п. Якщо фасадна стіна має сильні нерівності їх необхідно вирівняти штукатуркою. Для облицювання фасаду клінкерною плиткою поверхня повинна бути рівною.

Укладання плитки

Для обробки фасаду клінкерною плиткою необхідні наступні матеріали та інструменти:

  • Зубчастий шпатель
  • Дриль з насадкою міксер
  • Щітка, ганчірка
  • Клей для плитки
  • Ну і звичайно ж сама плитка

Укладання плитки починається з природних кутів розлому, тобто з вікон або дверей. Укладання робиться вгору або вниз від розлому. Це допоможе зробити фасад і цілісних плиток, а різаний клінкер піде до цоколя т карнизу.

Клей накладається на поверхню і вирівнюється зубчастим шпателем. Чим важче плитка, тим більше повинні бути зубці у шпателя.

Клей, на який укладається фасадна плитка, має властивість застигати через 30 хвилин, це необхідно врахувати при нанесенні його на поверхню. Якщо ви робите обробку фасаду клінкерною плиткою своїми руками і не маєте будівельних навичок, краще не поспішати, і не завдавати склеювальний розчин на велику площу, що б він не встигав застигати. Якщо вже зовсім не встигаєте, наносьте клей не на поверхню, а на плитку.

Перевіряйте укладку кожного ряду за допомогою нитки.

Затирка швів

Після того як фасад покладений плиткою, приступайте до затирки швів. Для цього вам необхідна спеціальна суміш для затирання (її можна вибрати різного кольору) і такий інструмент як розшивання.

Необхідно розмішати затирочні суміш, як вказано на упаковці виробника. Найкраще розмішати до такої консистенції, що б вона злегка ліпилася. Насипати її на невеликий совочок, заповнити шви між плитками і за допомогою розшивки утрамбувати затирочну суміш. По закінченні змести зайву суміш щіткою.

Після того як всі роботи виконані, на протязі доби не допускайте попадання води на укладені стіни.

Також цікаво: