Рекомендуємо

Оздоблення фасаду штучним каменем

Штучний камінь для облицювання фасадів - спадкоємець натурального каменю, зберіг в собі позитивні якості свого попередника. Штучний камінь спростив обробку фасадів і відповідно прискорив процес робіт. Він використовується як для обробки фасадів, так і для внутрішньої обробки будь-яких елементів інтер'єру на смак дизайнера або забудовника. Обробку інтер'єру ми розглянемо наступного разу, а сьогодні розповімо, як робиться облицювання фасаду будинку штучним каменем своїми руками.

Наші рекомендації по укладанню каменю допоможуть вам правильно укласти його і зберегти красу облицьованого фасаду. Давайте розберемося, що таке облицювання - це монтаж декоративного каменю або плитки на рівну суху і чисту поверхню. Облицювання каменем, досить творчий процес, але все ж є ряд деяких правил, дотримання яких зробить процес облицювання не складним, а результат перевершить очікування. Кладка штучного каменю буде виглядати більш натурально, якщо при облицюванні кутів ви будете використовувати спеціальні кутові елементи.

Підготовка поверхні

Підготовка фасаду до облицювання штучним каменем нічим не відрізняється від підготовки до іншого облицювальному матеріалу. Якщо у вас цегляний, бетонний, шлакоблочний і т.п. фасад, вам просто необхідно вирівняти його. Видалити виступаючий розчин, заштукатурити ями і нерівності.

Якщо облицювання фасаду будинку штучним каменем виконується на дерев'яну поверхню, в такому випадку, буде зовсім інша підготовка. Дерев'яний фасад покривається гідроізоляційним матеріалом, руберойдом або пергаміном. На гідроізоляційний шар кріпиться штукатурна армована сітка, на сітку наноситься цементно-піщана штукатурка або який-небудь інший штукатурний склад. І тільки після повного висихання штукатурки можна приступати до обробки фасаду будинку штучним каменем. Штукатурку бажано обробити грунтовкою, в такому випадку, вона не буде забирати вологу з клею при укладанні плитки.

Укладання штучного каменю

Для облицювання фасаду вам потрібні наступні інструменти:

  • Електродриль з насадкою міксер для приготування клею;
  • Рівень і кутник для вирівнювання;
  • Болгарка з диском для різання каменю;
  • Кельма, кельма або шпатель;
  • Гумова киянка і дерев'яний брус для підгонки і пристукування
  • Металева щітка для очищення каменю
  • Малярська кисть для зволоження

Перед укладанням каменю на поверхню, викладіть його площею 2 м2 на підлозі, так ви зможете побачити як він буде лежати на фасаді. Укладайте поруч камені різної товщини і різного кольору, уникайте яскраво виражених місць скупчення великих або маленьких каменів, однакового кольору і висоти. Міняйте камені місцями, поки не досягнете бажаного результату.

Після того як виклали камені на землі, можна переносити їх на стіну. Починайте облицювання з кута фасаду, укладаючи кутові елементи, чергуючи їх короткі і довгі сторони. Укладання можна починати як знизу, це запобіжить сповзання каменю, так і згори, таким чином, ви не забрудните клейовим розчином вже укладені камені. Вибір залишається за вами, вибирайте найбільш прийнятний для вас варіант.

Якщо тильна сторона каменю виявилася нерівною, є цементне молочко, пінистий або глянсовий шар, видаліть його жорсткою металевою щіткою.

За допомогою дрилі розмішайте клейовий розчин в точності як вказано на упаковці. Нанесіть клей на стіну, на невелику площу тонким шаром. Потім нанесіть клей на тильну сторону каменю так, що б вся площа була покрита клеєм. Притисніть камінь до стіни і злегка посувайте з боку в бік, при необхідності пристукніть його киянкою, до такої міри, що б трохи клею видаючи по сторонам, не допускайте занадто великого видавлювання клею.

Розшивки й затирка швів

Які інструменти необхідні для розшивки швів фасаду облицьованого штучним каменем:

  • Щітка середньої жорсткості для вирівнювання і зачистки
  • Шприц-пістолет або поліетиленовий пакет, для заповнення швів спеціальним розчином
  • Розшивання

Приготуйте Затирочний розчин як вказано на упаковці, якщо хочете отримати шви іншого кольору, заздалегідь приготуйте барвник і при розмішуванні додайте його в сухий розчин.

Шви заповнюються за допомогою спеціального пакета або шприца-пістолета. Наповніть шприц або пакет затирочні розчином і видавлюйте його у шви. Через 30 хвилин, розчин трохи підсохне і його необхідно розладнати фігурної лопаткою для розшивки і видалити шпателем всі надлишки розчину.

Після повного висихання, пройдіться по швах щіткою середньої жорсткості або пензлем. Це остаточно видалить весь розчин і пил.

Якщо ви хочете додатково захистити камінь від вологи і забруднень, облицювання фасаду будинку штучним каменем необхідно обробити спеціальним гідрофобним складом, який наноситься пензлем або розпилювачем.

Також цікаво: