Рекомендуємо

Оздоблення стелі та стін декоративною штукатуркою

Варіаціям на тему «внутрішнє оздоблення стін» сьогодні немає числа. Вони нескінченні. Якщо ж говорити про моду не ексклюзивні, незвичайні стелі, то вона ще відносно молода; не так давно ми познайомилися з поняттям натяжної, підвісної стелі і т.д. Але оздоблення стелі та стін декоративною штукатуркою - це принципово новий виток розвитку проектування інтер'єру. Чому?

Тому що цей матеріал наноситься трохи складніше звичайної грунтовки, а виглядає так, ніби стіну прикрашали професійні художники. Це, здебільшого, заслуга унікальної фактури штукатурки. Крім того, з нанесенням такої обробки цілком можна впоратися і самостійно, тоді як для монтажу стель доведеться запрошувати майстрів. Отже, давайте визначатися - яку ви хочете штукатурку: структурну або фактурну?

Структурна штукатурка

Неоднорідність досягається за рахунок включення різних «сторонніх матеріалів»: гранітної крихти, деревного волокна і т.д. Основа - мінеральна. Виглядає ефектно при будь-якій техніці нанесення. Інструкція наступна.

  1. Підготуйте поверхню - достатньо її очистити від забруднень і гарненько висушити. Якщо є незначні нерівності, вони «підуть» під штукатурку і не будуть помітні.
  2. Прогрунтуйте поверхню самоюзвичайною ґрунтовкою. Це виключить вологообмін між стіною і декоративним покриттям.
  3. Наносьте штукатурку круговими рухами, використовуючи кельму або ж шпатель. Через пару годин штукатурка підсохне, але остаточно висохне не раніше, ніж через тиждень.

Фактурна штукатурка

Також має різні включення (дрібні осколки камінчиків, наприклад) і синтетичні «зв'язки». В основі, як правило, вапняна мука. Даний тип штукатурки наносити трохи складніше.

Очистіть і вирівняйте поверхню (матеріал буде укладатися гладко, тому і вам доведеться позбутися всіх нерівностей і виступів).
Покрийте поверхню спеціальною фарбою з піском, яка забезпечить кращу адгезію.
Нанесіть штукатурку, а після того, як вона висохне - покрийте захисною фарбою, воском або ж лаковим складом.

Працювати з таким матеріалом зручно: не треба нічого розводити, докуповувати. Пари «биідончиків» з рідкою штукатуркою вам повинно вистачити для того, щоб додати кімнаті абсолютно інший вигляд.

Також цікаво: