Рекомендуємо

Пальово-стрічковий фундамент своїми руками

Дуже добре в будівництво зарекомендував себе свайно-стрічковий фундамент. Він міцний і легко робиться. Пальово-стрічковий фундамент своїми руками зробити не складно, головне знати деякі тонкощі у його будівництві. Про такі тонкощі ми і розповімо в цій статті.

Такий фундамент зазвичай використовують на хиткому рухливою, піщаному або водянистій місцевості, коли вода після атмосферних опадів затримується у верхніх шарах грунту на тривалий час.

Розрахунок свайно-стрічкового фундаменту проводиться з урахуванням масивності будівлі, що будується, типу фундаменту, кількості, діаметру і глибини свердловин, ширини і висоти самої стрічки.

Пальово-стрічковий фундамент буває двох типів:

  • буро-набивний;
  • гвинтовий.

Будівництво свайно-стрічкового фундаменту буро-набивного типу починається з розмітки площі по квадрату кілочками. На кілочки натягуємо будівельну нитку і по ній викопуємо траншею певного розміру, зазвичай це 40 см ширина, глибина може коливатися від 20 см до 50-70 см.

Після викопування траншеї, в кутах ручним буром буряться свердловини певного діаметру, але не менше 10-15 см. Глибина свердловин так само може бути різною, від 1 м до 2.5 м залежно від глибини промерзання грунту.

Стінки свердловини ізолюємо шляхом скручування руберойду в трубу, діаметром трохи менше самої свердловини, або використовуємо для цього азбестові труби, якщо такі є. Дно свердловин і траншеї засипаємо піском, трамбуємо його як би роблячи подушку 10-15 см заввишки.

Армування свердловин

Армування робиться каркасним чином - беремо арматуру 0.8-10 мм товщини, рулеткою відміряє діаметр свердловини по колу, від отриманої суми віднімаємо 30-40% і по отриманій довжині нарізаємо прути арматури.

Нарізані прути згинаємо в кільця, кінці зварюємо або пов'язуємо в'язальним дротом. Кількість кілець виготовляється, з урахуванням того що на каркасі вони повинні бути приблизно в 1 метр один від одного. У кільця вставляємо прути арматури 10-12 мм, не менше 4 штук (може бути більше), прив'язуємо їх до кілець в чотирьох місцях, акуратно, не пошкодивши ізоляцію, вставляємо каркас в свердловину.

Армування свердловин можливе й інше, шляхом утикання прутів в свердловину довільно.

Врахуйте армований каркас або довільні прути повинні виступати зі свердловини на висоту стрічки фундаменту, для перев'язки їх з армованим каркасом фундаменту.

Заливка свердловин бетоном робиться поетапно, з утрамбовкой або вібрацією для щільності палі, видалення повітряних подушок, і не вище дна траншеї.

Армування траншеї і фундаменту

Процедура армування та ж, тільки для каркаса застосовується виготовлення звичайних квадратних або довгасто-квадратних віконець, в які вставляються прути арматури і зв'язуються по кутах віконець, в'язанням дротом. Відстань між віконцями 1-1.5 метра.

Коли каркас готовий, вставляємо його в траншею таким чином щоб прути, що  стирчать вже готових паль проходили через нього, після чого на кутах траншеї, каркаси перев'язуємо в'язальним дротом між собою і прутами паль.

Виготовлення та встановлення опалубки

Виготовити опалубку для свайно-стрічкового фундаменту своїми руками можна з обрізних, не обрізних дощок або будь-яких пресованих плит, шляхом скріплення між собою дерев'яними рейками, які заодно послужать ребрами жорсткості. Врахуйте, що опалубка повинна бути вище заливаємої стрічки на 10-15 см.

Щоб встановити опалубку правильно, використовуйте будівельні шнур для рівності по периметру і рівень, для правильної вертикалі.

Після установки щитів опалубки, вздовж по її периметру вбиваєте в землю невеликі кілки, що уникнути розповзання при заливці, (можливі додаткові опори каменями або землею).

Щоб закріпити опалубку, встановлюються зовнішні упори і внутрішні розпірки для стягування опалубки між собою дротом, при цьому використовуйте будівельний рівень для правильної вертикальності.

Встановлюється опалубку після того як армований каркас встановлений і закріплений (перев'язаний) між собою.

Заливка фундаменту бетоном

Заливка стрічки фундаменту проводиться поетапно, невеликими, в 20 см висоти шарами, з обов'язковою утрамбовкою і видаленням повітряних подушок. Для цього використовується невеликий електричний вібратор або молоток для несильного простукування опалубки. По закінченні заливки, верх фундаменту вирівнюється правилом з віконцем рівня.

От і все, свайно-стрічковий фундамент своїми руками готовий.

Також цікаво: