Рекомендуємо

Підготовка стіни до укладання плитки

Оздоблення стін керамічною плиткою є найбільш універсальним облицюванням, її можна укладати на різні поверхні: на традиційну штукатурку, на гіпсокартон і навіть плитку на плитку. Але щоб плитка міцно трималася на стіні, вона повинна бути добре підготовлена. Так давайте ж більш детально поговоримо про підготовку стін під плитку. У нашому випадку, ми будемо розглядати стіни вже вирівняної штукатуркою або гіпсокартоном.

Грунтовка

Стійкість облицювальних матеріалів в значній мірі залежить від властивостей підставі та якості підготовки стін під плитку. Грунтовки мають кілька основних завдань - насамперед, знижують всмоктування мінеральних речовин. Клейові суміші для керамічної плитки найчастіше виготовляються на основі цементу, отже, для затвердіння їм необхідна вода. Тим часом, погано підготовлені поверхні вбирають в себе воду з клею, що негативно впливає на затвердіння цементу і значно знижує адгезію поверхні.

Ще одне завдання грунтовки - «склеювання» шару пилу і бруду, присутнього на кожному будівництві. Цей пил також негативно впливає на клейові здатності розчину.

Грунтовка також виконує розподільчу функцію. Якщо основою під укладання плитки виступає гіпсокартон, то цемент, який міститься в клею, вступає в хімічну реакцію з поверхнею, що викликає відшаровування покриття. Звідси висновок: якщо ведеться підготовка гіпсокартону під плитку - обробка поверхні грунтовкою також обов'язкова!

Гідроізоляція

Облицювання керамічною плиткою часто помилково розглядається як водяний бар'єр. Справа в тому, що сама плитка не пропускає воду, але шви заповнені затиркою, вбирають в себе воду. Крім того, водопровідні та каналізаційні системи проходять через плитку, в цих місцях вода також може проникнути під облицювання.

У вологих приміщеннях, таких як ванна кімната, душові, пральні - використання гідроізоляції під плиткою просто необхідно. Система гідроізоляції це не тільки покриття «рідкою плівкою», а також стрічки для кутів і стиків, герметизації водопровідних і каналізаційних підходів.

До системи також слід віднести клеї, призначені для укладання плитки на гідроізоляцію, розчини для затирання швів, які мають водовідштовхувальні і антигрибкові властивості, і якісні еластичні герметики.

Невиконання будь якого елемента системи може призвести до того, що захист від проникнення вологи буде неефективним.

Також вогкість, при сприятливій температурі, сприяє до появи і розмноження цвілі. Цвілеві грибки - це найсерйозніший шкідник для будівельних матеріалів. Найчастіше вони нападають на деревину і деревні матеріали, органічні складові фарб і шпалер, заводяться також на цеглі і бетоні. Продукти метаболізму грибкової цвілі є сильнодіючі токсини. Можуть викликати погане самопочуття, хвороби суглобів, анемію, розлад шлунку і найчастіше алергію.

Висновок

З усього вищеописаного випливає висновок. Після того як вирівняли стіну штукатуркою або гіпсокартоном, далі йде обов'язкова підготовка стіни до укладання плитки - необхідно обов'язково прогрунтувати поверхню і якщо потрібно виконати гідроізоляцію. Далі переходимо до укладання плитки.

Також цікаво: