Рекомендуємо

Підготовка заміського будинку до зими

Підготовка будинку до зими Дуже багато людей цілий рік користуються своєю дачею або заміським будинком. Якщо в літні місяці проживання не доставляє особливого клопоту, то з настанням холодів починаються певні проблеми.

Ці проблеми пов'язані, головним чином, з утепленням і підготовкою всього заміського будинку до експлуатації в зимовий період. З'ясовується, що будинок продувається вітром, утеплення відсутнє, а, значить, в зимовий час заміським будинком буде неможливо скористатися.

Однак, як показує практика, проблема ця не така вже й складна. Фахівці оцінюють час підготовки заміського будинку до зими, приблизно, в два чи три тижні. Просто, в такій ситуації, необхідно виконати кілька обов'язкових дій.

У першу чергу, необхідно ретельно перевірити вікна. Саме вікна є основними каналами, по яких відбуваються втрати тепла в будь-якому заміському будинку. Ніяка система опалення не впорається з інтенсивними втратами тепла через численні щілини рам і стулок. Якщо при огляді виявилося, що наявні рами не підлягають ремонту, то необхідно вжити заходів до їх термінової заміни.

Найбільш оптимальним варіантом буде поставити вікна з металопластику , монтажна ширина яких становить 70 мм. Двокамерний склопакет дозволить зберегти тепло в приміщенні навіть при дуже низьких температурах. Заміна вікон займе порівняно небагато часу. Якщо скористатися послугами компанії, що займається виготовленням та встановленням вікон, то середній термін заміни старих вікон складе, в середньому, один тиждень. Якщо заміський будинок обладнаний заскленою верандою або балконом, то їх віконні конструкції також бажано замінити. Установку вікон краще всього довірити фахівцям, в іншому випадку, вони можуть не принести очікуваного ефекту.
Підготовка заміського будинку до зими одночасно із заміною вікон, щоб не втрачати часу, необхідно зайнятися покрівлею заміського будинку. Всім відомо, що покрівля є одним з найбільш вразливих місць в будь-якому будинку. Особливо, це стосується тих покрівель, які вже мають солідний термін експлуатації і, як правило, більшу ступінь зносу.

Швидко і недорого, покрівлю заміського будинку можна відремонтувати, використовуючи один з найпопулярніших покрівельних матеріалів - металочерепицю . Вона, звичайно, коштує дорожче звичайного шиферу, але по ефективності, у кілька разів перевершує його. Відразу ж, необхідно виконати і утеплення даху. Зазвичай, для цього використовується скловата або мінеральна вата , яка у вигляді плит укладається між кроквами. Зазвичай, спільно з покрівельними роботами, упорядковують водостічну систему. Це абсолютно необхідно для успішної боротьби з талою та дощовою водою.
Наступною дією є перевірка утеплення зовнішніх стін заміського будинку. При обмежених термінах вибирається найбільш простий, але досить ефективний варіант. Перш за все, це використання металевого або пластмасового сайдингу, за допомогою якого можна протягом тижня провести утеплення всього фасаду. Крім того, для зовнішнього утеплення заміського будинку можна застосувати спеціальні термопанелі.

Також цікаво: