Рекомендуємо

Піднімаємо і утеплюємо підлогу на балконі

Піднімаючи підлогу на балконі, у вас залишається невикористаний простір, який можна використовувати з дуже навіть великою користю. Це простір можна наповнити утеплювачами і підлоги на балконі стануть набагато теплішими, що ви із задоволенням помітите в холодну пору року. У цій статті ми «вб'ємо відразу двох зайців», розберемося, як підняти, а заодно і утеплити підлогу на балконі.

Для того що б підняти і утеплити підлогу на балконі нам знадобитися:

  • Дерев'яний брус (30х40 або 40х40 мм)
  • Фанера (ДСП, ОСП) 20 мм
  • Утеплювачі - пінопласт, пенофол
  • Чорні саморізи по дереву (65мм, можуть знадобитися і Більш), Дюбель (швидкий монтаж) не менше 80мм.
  • Шуруповерти або дриль
  • Рулетка, олівець, бульбашковий рівень
  • Електролобзик, ручна циркулярка або болгарка з відповідним диском, ножівка, перфоратор.

Отже, як підняти підлогу на балконі і утеплити його своїми руками без допомоги фахівців. Почнемо, мабуть, з підготовки матеріалів.

Підготовка підлоги і матеріалу

Підготовка багато часу не займе. Вам всього лише необхідно обробити підлогу звичайною грунтовкою для бетону (якщо, звичайно, підлога у вас бетонна) і обробити брус антисептиком, що в ньому не заводилася різна живність і він, не покривався цвіллю. Чекаємо до повного висихання і можна починати.

Монтаж і утеплення підлоги

Для початку, за допомогою перфоратора і швидкого монтажу, необхідно, поперек балкона прикріпити чорновий брус. Зробити це потрібно дуже міцно, тому що від цього залежить, чи буде підлогу скрипіти і «ходити».

Заміряйте ширину балкона, якщо це хрущовка, то зазвичай це 105 см. Відріжте брус на один сантиметр менше, що б можна було без складнощів його укласти. Покладіть його на підлогу з кроком приблизно 40 см і «пробуріть» (у трьох місцях) прямо через брус до підлоги і закріпіть за допомогою дюбелів. Чим глибше дюбеля будуть в бетоні, тим міцніше буде триматися брус, я б не радив для цього брати дюбеля менше 80 мм.

Якщо ви плануєте утеплятися, то в осередку між брусом, необхідно укласти пінопласт, товщиною в 30 мм. Намагайтеся укладати його так, що б, не було щілин. Далі зверху розгортаємо, обрізаємо по довжині і укладаємо фольгою вгору шар пенофола.

Далі, через пенофол, до нижнього (намертво прикручений) брусу прикручуємо поздовжній брус. Починаючи від стіни і через кожні 25 см. Поки просто прикрутіть, потім будемо вирівнювати висоту.

Беремо в руки бульбашковий рівень і з його допомогою знаходимо найвищу точку статі. Від неї ми і будемо «танцювати». У тих місцях, де майбутню підлогу необхідно підняти, відкручуємо вже прикручені саморізи і підкладаємо шматочки фанери або дерева необхідної товщини. Так, не випускаючи рівень з рук, ми проходимо від вищої точки і перевіряємо відразу вздовж і впоперек кожен раніше прикручений саморіз, при необхідності відкручуючи і підкладаючи дощечки або шматочки фанери. Прикрутили? При необхідності можна ще укласти шар пінопласту і пенофола.

Після того як ви все прикрутили і поклали утеплювачі, зробіть на стінах з обох сторін, позначки посередині бруса. Вони вам знадобляться!

Укладання підлогового покриття

На підлогу зазвичай укладають фанеру, ДСП або OSB. 

За допомогою будь-якого зручного вам інструменту (ми це робимо болгаркою з кругом по дереву), вирізаємо шматок на 1 см менше ширини балкона і укладаємо його на лаги. Прикручувати можна відразу, а можна укласти весь підлоговий матеріал, а потім прикрутити. Що б було видно, куди крутити саморізи, з'єднайте позначки, заздалегідь зроблені на стінах.

Ось ми і розібралися, як підняти підлогу на балконі, а заодно гарненько утеплили його. Підняли підлогу ми на 10 см (брус 4 + 4 і фанера 2), якщо вам необхідно більше, беріть більш товстий брус. Тепер на нього можна постелити лінолеум або покласти підкладку і починати укладання ламінату.

Також цікаво: