Рекомендуємо

Пластикові панелі для ванної

Підходячи до облицювання стін у ванній кімнаті необхідно підібрати матеріал, який буде вологостійкий, добре переносити перепади температур, легко митися. Для цього чудово нам підійдуть пластикові панелі для ванної. У цього матеріалу є ще кілька плюсів, недорога ціна і легкий монтаж, який схожий на гру в конструктор, вам навіть не доведеться наймати фахівців, їх легко можна змонтувати своїми руками...

Вибір панелей для ванної кімнати

Пластикові панелі для ванної можуть похвалитися величезним вибором забарвлення, так що тут кожен вибирає на свій смак. Також є панелі з зображенням і фотографіями. Цей матеріал буває різних розмірів, найбільш підходящий і зручний у монтажі 2700 х 250 х 10 мм. (Це виключно моя думка і ви можете вибрати підходящий і зручний розмір для вас).

При покупці «пластику» необхідно перевірити відсутність вм'ятин, дірок, подряпин і погано забарвлених ділянок на лицьовій стороні. Так само вам необхідно з'єднати дві панелі по всій довжині, шов повинен бути акуратним і малопомітним.

Підготовка стін перед монтажем

Довгої підготовки стін не буде, стінові панелі для ванної кімнати приховають всі нерівності. Потрібно тільки обробити стіни ґрунтовкою, що б між тильною стороною пластика і стіною не завівся грибок.

Монтаж пластикових панелей у ванній кімнаті

Тепер необхідно розібратися, як кріпити пластикові панелі у ванній. Для початку необхідно визначити, з чого будете робити обрешітку. Її можна робити з дерев'яного бруса або металевих профілів. До речі, якщо у вас дуже рівні стіни, то можна просто посадити пластик на клей і обійтися без обрешітки, але такі стіни бувають вкрай рідко, тому ми розберемо спосіб монтажу панелей ПВХ у ванній кімнаті з обрешетуванням. Якщо у вас дерев'яні стіни, кріпити обрешітку ми будемо за допомогою шуруповерта та саморізів, якщо бетонні, то за допомогою перфоратора і ДУБЕЛЬ.

На стіни, горизонтально, з кроком приблизно в 40 см, необхідно прикрутити рейки і вирівняти їх по вертикалі за допомогою рівня, підкладаючи в потрібних місцях планочки. Якщо ви вибрали металевий профіль, то його можна прикріпити до стіни за допомогою П-подібних скоб (ці скоби можна використовувати, якщо необхідно відсунути далеко від стіни дерев'яні рейки).

Далі, вам необхідно визначити, де будуть перебувати світильники, дзеркала, полички і т.д., і на ці місця необхідно прикрутити дерев'яні рейки або профіль, залежно від того який варіант ви обрали.

Починайте монтувати стінові панелі для ванної з кута. В кут необхідно прикріпити так званий «куточок», який купується в комплекті з панелями, і в нього вставити першу ПВХ панель і закріпити її. Якщо кріпите на «дерево», робіть це за допомогою будівельного степлера і скоб або кляммерів, або маленьких цвяшків, загинаючи їх при забиванні. Якщо на профіль, то це можна зробити за допомогою Шуруповерта та маленьких саморізів, в народі званими блохами. Якщо у вас внизу не буде плінтуса, а в поверху не буде Фриса або ви не будете робити стелю, то перед монтажем панелей вам необхідно вгору і вниз прикрутити стартову смугу і вже в неї вставляти пластикові панелі для ванної кімнати.

У завершенні процесу, якщо у вас вийшли щілини в стиках, їх можна закрити герметиком.

Також цікаво: