Рекомендуємо

Поклейка шпалер своїми руками

Ремонт, це справа відповідальна. І часто ми звикли звертатися за допомогою до фахівців, які задирають ціни на свої послуги. Невже не можна обійти деякі моменти, заощадити грошей і зробити частину ремонту власноруч? Як показує практика, не тільки можливо, але й потрібно. І найлегшим варіантом, з яким впорається будь-яка людина - поклейка шпалер своїми руками.

Найголовніше в цій справі, дотримати правильність даного процесу, не збиватися і виконувати весь робочий процес строго за планом.

Почати треба з підготовки приміщення, де будуть клеїтися шпалери. В першу чергу все зайве виноситися з кімнати, звільняючи простір для рулонів. Потім перевірити, якщо є малюнок, правильність його стикування, і розкласти в послідовності шпалери. Головне не переплутати, інакше доведеться докуповувати рулон.

Наступним етапом потрібно підготувати інструмент для поклейки шпалер. Хвилюватися не треба, інструменти звичайні, нічого спеціалізованого: валик для нанесення клею; ніж для різання шпалер; ганчірка для видалення зайвого клею з шпалер і шпатель для вирівнювання стін. Після того як інструмент зібраний, можна рухатися далі.

Спочатку стіни треба підшпаклювати, для вирівнювання різних вибоїн або горбів, закрити тріщини і ямки, щоб бетонна поверхня була практично "ідеально" рівною, хоча б на дотик. Дати відстоятися, щоб все підсохло. Після цього, слід зняти всі вимикачі та розетки. Установка їх після того як шпалери будуть наклеєні додасть більш правильний і естетичний вигляд.

На етапі підготовки стін потрібні як шпаклівка, так і грунтовка, і не шкодуйте їх наносити на стіни, чим рівніше буде поверхня, тим краще ляжуть шпалери.

Коли стіни готові, рулони лежать під ногами, а інструмент, вірно стиснутий в руках, настає найголовніший процес, заради якого все і затівалося - поклейка шпалер своїми руками. Рулони потрібно розкачати на довжину, яка нам потрібна і ножем (або ножицями) відрізати першу смужку. Наносити послідовно, дотримуючись малюнку, або ж просто, стик в стик.

Слід пам'ятати, що клей буває різний, і варто уважно вивчити його, перш ніж наносити на ту чи іншу поверхню. Той клей, що проведений для стін, небажано наносити в першу чергу на шпалери, це може викликати неправильну реакцію "зчіпки", і такі шпалери не прослужать довго.

Треба звернути увагу й на те, що якщо ви використовуєте бамбукові шпалери, то існує кілька важливих відмінних моментів. По-перше, поклейка шпалер на флізеліновій основі вимагає більш ретельного вирівнювання стін, по-друге, проблематичною зоною служать кути, які можуть зморщитися (краще надрізати в таких місцях), а по-третє, важливо видаляти клей з усіх стиків, інакше потім він додасть шпалерам неприємний темний відтінок по шву.

Після нанесення будь-яких шпалер на стіну, небажано відкривати вікно в приміщенні, тим самим створюючи протяг. Треба виждати два-три дні, поки клей остаточно не схопиться.

Також цікаво: