Рекомендуємо

Покрівля з м'якої черепиці

Один з найбільш популярних в наш час покрівельних матеріалів - м'яка черепиця. Її ще називають м'якою покрівлею, гнучкою черепицею. Основу черепиці роблять з бітуму, обробленого спеціальним чином, модифікованого. У результаті покрівля з м'якої черепиці виявляється найгнучкішим покрівельним матеріалом, який до того ж еластичний і максимально стійкий до впливу перепадів температури, не дає усадки і не реагує на рух всієї конструкції покрівлі. Міцність матеріалу черепиці надає склохолст, армуючий бітумний шар.

Близько півстоліття покрівля з бітумної черепиці застосовується в будівлях Європи та Північної Америки. Це цілком обумовлюється її відмінними споживчими якостями:

  • герметичністю зробленої з неї покрівлі;
  • відсутністю корозії;
  • високим ступенем поглинання шуму;
  • мінімальні відходи при монтажі навіть на дахах складної конфігурації ,;
  • розмаїттям кольорів і форм матеріалу.

Однак, зупиняючи свій вибір на бітумній черепиці як покрівельний матеріал, не варто забувати і про недоліки такої покрівлі. Вона нестійка до ультрафіолетового випромінювання, різких перепадів температури, агресивних середовищ, може заражатися цвіллю і грибком. За теперішніх часів важливий недолік м'якої покрівлі - необхідність суцільної обрешітки з вологостійкої дерев'яної плити, що значно здорожує покрівлю.

Особливості монтажу покрівлі з м'якої черепиці

При монтажі бітумної черепиці високі вимоги пред'являються до підготовки основи для неї. Вона (основа) повинна бути рівною, міцною, нерухомою, максимально сухою і чистою. З внутрішньої сторони утеплювач даху покривають пароізоляційною плівкою для забезпечення провітрювання простору під покрівлею, видалення звідти пара. Безпосередньо під укладання черепиці дах обшивають суцільно шпунтованною обрізною дошкою з вологістю не більше 20%, обробленої протигрибковими і вогнестійкими засобами. Також може використовуватися вологостійка фанера або орієнтовано-стружкові плити.

Монтується покрівля з бітумної черепиці, починаючи від середини нижнього краю даху укладати карнизну черепицю. Кріпиться вона до обрешітки не тільки бітумно-полімерної мастикою, але і цвяхами. Щоб цвяхи не були видні, їх надалі закривають рядовою черепицею, яка буде укладатися вище. У ході експлуатації шари черепиці сплавляються, утворюючи водонепроникне суцільне покриття. На торцях даху покрівля закріплюється торцевими планками, що перешкоджає деформації і розриву бітумної плитки вітром.

Також цікаво: