Рекомендуємо

Порівняння натурального та штучного ротангу

У наші дні при дизайнерському оформленні прибудинкових ділянок часто використовуються вироби з плетеного ротангу. Такий матеріал вельми ефектний і здатний створити відмінну атмосферу. Але сучасні виробники все частіше роблять меблі не тільки з натурального, а й з синтетичного ротангу. Перший являє собою волокна пальми ротанга. Після термічної обробки вони приймають потрібну форму. Другий же складається з синтетичних волокон, наплетенних на металеву або пластикову основу.

Міцність і особливості експлуатації

Натуральний матеріал дуже міцний і досить стійкий до вологи, але вимагає спеціального догляду. Не рекомендується залишати вироби під сильним дощем, на яскравому сонці або в занадто сухих приміщеннях, так як вони можуть потріскатися і втратити зовнішню привабливість. Для очищення і запобігання висушування волокон натуральний матеріал варто регулярно протирати вологою ганчіркою.

У свою чергу меблі плетені з штучного ротангу набагато більш стійка до впливу зовнішнього середовища, адже полімерному матеріалу не страшні опади, сонце, сухість і вологість. Також він не боїться паразитів і шкідливих бактерій. Чистити його можна будь-якими способами. Допускається застосування хімічних речовин.

Штучний ротанг характеризується легшою вагою в порівнянні з натуральним. У процесі вибору виробів з такого матеріалу потрібно звертати увагу на міцність каркаса. Алюмінієва основа найчастіше є більш надійною, ніж пластмасова або дерев'яна.

Екологічна чистота

Природно, натуральні волокна є екологічно чистим продуктом і оптимально підходять для прихильників еко-стилю. Але менш вимогливим споживачам також варто розуміти, що меблі з ротангу штучного мало чим поступаються. Звичайно, технологія його виготовлення повинна відповідати всім загальноприйнятим стандартам безпеки. Оптимальними прийнято вважати волокна, вироблені в Німеччині та Індонезії.

Ціни та інші особливості

Що стосується вартості, то плетені меблі з штучного ротангу, як правило, трохи дешевші натуральних варіантів. Звичайно, багато залежить і від країни виробника і від якості роботи конкретно взятого виробника. Занижена ціна - привід задуматися про невідповідність виробу важливим стандартам. Ще однією перевагою синтетичних волокон є широкий вибір кольорів.

Цінителям екологічної чистоти значно підійде натуральний ротанг, ну а більш практичним людям вигідніше купувати його штучний замінник. Ну а підводячи підсумок слід зазначити, що свої важливі переваги є в обох варіантах.

Також цікаво: