Рекомендуємо

Правила для фарбування стін

Процес фарбування стін у квартирі залежить від деяких особливостей, які, краще пам'ятати, навіть якщо з фарбою ви вмієте працювати.

Перш ніж почати фарбувати стіну, необхідно потурбуватися за підлогу і меблі: вони повинні бути щільно закриті від будь-якого попадання на них фарби. Зробити це краще поліетиленовою плівкою або газетами. Особливо важливий цей етап, якщо у вашій квартирі дороге покриття для підлоги, наприклад, паркет або якісний ламінат.

Наступне, що необхідно зробити - прибрати зі стін всі плінтуса, вимикачі та розетки.

Потім необхідно приготувати поверхню стіни до фарбування. Відмінний результат - рівна поверхня стіни, ідеально чиста і повністю суха без штукатурки. Перевірити це досить просто: провести темною трохи вологою ганчіркою по стіні. Якщо на ній є сміття - значить треба знову мити стіну.

Ґрунтовку краще покласти на пористу поверхню стіни. Пористість поверхні перевіряють так: дуже вологою матерією протирають поверхню стіни, і вона починає вбирати воду - потрібна гарунтувати. Перед цим необхідно всі тріщини в стіні добре замазати шпаклівкою. Наносити грунтовку треба дуже рясно, поширюючи її по всій поверхні стіни. Інструмент, який чудово підійде для такої роботи - спеціальний валик.

Спочатку потрібно забарвити пензликом елементи, які виступають на поверхні, а також ретельно промазати всі кути. Для фарбування решти поверхні треба використовувати валик, рівномірно розподіляючи їм фарбу. Цього можна домогтися, попередньо провівши валиком по дошці, щоб видалити з нього зайву фарбу.

Фарбу на стіну наносять у кілька шарів. Наносити перший шар потрібно вертикально, трохи розбавивши фарбу. Наступні - ні. Другий наносять поперек стіни, а самий останній - знову уздовж.

Також цікаво: