Рекомендуємо

Пристрій підлоги по лагам

Роботи, пов'язані з підлоги на лагах (дерев'яних балках) досить прості і не вимагають спеціальних будівельних навичок та інструментів. Якщо ви вирішили зробити підлогу на лагах своїми руками, то у Вас це обов'язково вийде, а вже тим більше з нашим покроковим керівництвом.

Деревні плити на дерев'яних балках утворюють жорстке, ідеально рівне покриття, для подальшої обробки підлоги будь-яким матеріалом, наприклад, паркетом, ламінатом, лінолеумом, килимовим покриттям і навіть керамічною плиткою. Навіть якщо Ви доручите монтаж підлоги на лагах професійним будівельникам, все ж варто ознайомитися з окремими етапами монтажу.

Укладання лаг для підлоги можна починати тільки після закінчення всіх вологих робіт, таких як штукатурка, і повного висихання будівлі. В іншому випадку дерев'яні лаги будуть цю вологу вбирати в себе, що надалі загрожує їх спотворенню.

Крок 1 - укладання пароізоляції

Почнемо з укладання на очищену основу пароізоляційної плівки. Ця плівка буде ефективно захищати деревину від накопичення вологи, яка завжди накопичується в бетонних елементах (підлоги, стіни). При укладанні варто звернути плівку на стіни на висоту 3-5 см вище майбутнього рівня підлоги, після укладання всі стики потрібно склеїти скотчем.

Крок 2 - установка лаг

У місцях установки дерев'яних балок слід укласти звукоізолюючі смуги з войлоку або гуми. Розміри лаг для підлоги повинні бути принаймні 5-6 см в ширину, а відстань між лагами підлоги залежить від передбачуваних навантажень і товщини використовуваних деревних плит, дивіться таблицю.

Товщина плит USB, мм Відстань між лагами, см
25 90
22 60
18 40

Ширину між лагами буде розумно вирахувати виходячи з ширини плити, відштовхуючись від даних у таблиці, що б не вийшло так, що край у Вас буде бовтатися в повітрі між лагами.

Крок 3 - вирівнювання

При монтажі балок, слід подбати про їх вирівнювання, максимальний допуск на відхилення - 1 мм на 2 метри, тоді ваша підлога буде ідеально рівною. Що б укласти лаги рівно, потрібно по периметру стіни відбити один рівень. Зробити це можна за допомогою лазерного або водяного рівня. За цими мітками встановлюються краї балок, що б середина була рівною, при установці користуйтеся будівельним рівнем. Прикладайте рівень як мінімум на три балки, так Ви досягнете більшої точності.

Кріплення лаг до бетонної підлоги здійснюється дюбель-цвяхами, якщо у вас нерівна підлога, при необхідності підкладаються дерев'яні брусочки.

Крок 4 - утеплення

Якщо Ви плануєте утеплення підлоги на лагах, то наступним кроком буде укладання утеплювача. Можна використовувати м'які плити з мінеральної вати, або інший відповідний Вам утеплювач.

Крок 5 - укладання плит

Плити можна укладати паралельно або перпендикулярно балкам. Укладати їх необхідно так, що шви не збігалися, тобто в шаховому порядку. Край плити повинен займати половинку балки, що б можна було поряд покласти наступну.

Крок 6 - прикручування плит

Листи USB найкраще кріпити до лагам саморізами по дереву. Розміщуються вони не ближче 8-ми мм від краю плити, на відстані 15 см По периметру і 30 см в середній частині листа, уникаючи прикручування чотирьох саморізів по кутах плити. Саморізи сусідніх плит повинні бути зміщені відносно один одного, приблизно на 5-6 см. Якщо плити не пов'язані системою «шип-паз» необхідно між ними залишити щілину шириною 3 мм, яку надалі необхідно буде заповнити клеєм для дерева. Біля стін необхідно залишити зазор під розширення близько 1 см.

Після цих шести нескладних кроків, влаштування підлоги по лагам готове і можна приступати до подальшої укладання підлогового покриття.

Також цікаво: