Рекомендуємо

Проводка в будинку своїми руками

Проводка в будинку своїми руками - насправді набагато простіше, ніж могло б здатися на перший погляд, головне - трохи досвіду і побільше кмітливості. Якщо ж Ви зовсім далекі від електрики, то краще довірити цю справу професіоналам. Якщо ж ви, все таки вирішили зробити проводку в будинку, що самому вам під силу, то велику допомогу в цьому вам надасть наша стаття.

Зазвичай при прокладанні проводки використовують мідні або алюмінієві дроти з відповідним перетином. Якщо дроти необхідно прокладати крізь стіни або перекриттями між поверхами, то потрібно використовувати ізоляційні трубки, на входи і виходи яких необхідно надіти втулки з порцеляни, пластмаси або гуми (якщо проводка прокладається в сухому приміщенні). Якщо ж Ви прокладаєте проводку у ванній кімнаті, то на вхід і вихід кожної трубки необхідно прикріпити воронки.

Звичайно, ви можете пустити проводку прямо по стіні, закріпивши її на невеликі цвяхи, однак це некрасиво, зовсім не естетично, до того ж небезпечно, тому ми пропонуємо вам зручний і простий спосіб прокладання проводки в будинку - сховати проводку в стіну. Це займе у вас зовсім небагато часу, давайте розберемо це більш детально, адже як ми і говорили, проводка в будинку своїми руками це просто.

Як правильно робити вирізи в стіні

Для початку необхідно зробити виріз у стіні для того, щоб потім прибрати туди всі дроти. Існує кілька способів, як робити вирізи в стіні під проводку. Всі вони здійсненні за допомогою перфоратора. Розглянемо два найбільш зручних і швидких варіанта.

1. Відзначаєте простим олівцем місце, де буде розташовуватися виріз. Берете перфоратор в режимі свердління й легким натисканням робите по проведеній лінії маленькі отвори на відстані в 1,5 см. Потім включаєте режим - молоток (змінивши при цьому свердло на лопатку) і сполучаєте їх між собою, тримаючи перфоратор під невеликим кутом. Ви можете також скористатися й звичайним свердлом, за допомогою якого робили отвори, якщо звичайно у вас немає лопатки. Набагато зручніше можна зробити це, використовуючи спеціальну насадку для штроблення стіни. Досвідчені фахівці завжди використовують такі насадки, тим самим у кілька разів полегшуючи собі роботу. Якщо ж ви тільки починаєте цей нелегкий вид праці, то, швидше за все, вам буде це не під силу.
2. Необхідно мати при собі кутову шліфмашину (болгарку) з алмазним диском. Спочатку необхідно відзначити олівцем лінії, потім пропиляти на них 2 отвори, розташованих паралельно один одному на відстані 2,5 см. Далі, використовуючи перфоратор в режимі молотка, необхідно поставити насадку у формі лопатки, за допомогою якої з'єднати пази, не забуваючи при цьому вибивати середину. Вам залишилося тільки прокласти дроти в отриманому каналі.

Виріз під проводку потім легко заштукатурюють. Головне, пам'ятати про техніку безпеки, оскільки прокладка проводки - не тільки пильна робота, але й досить небезпечна. ми рекомендуємо працювати в спеціальних захисних окулярах, щоб запобігти попаданню в очі пилу та різних осколків.

Проводка по стелі прокладається аналогічно. Необхідно пам'ятати, що прокладання проводки в штробах здійснюється до того, як ви приступите до оздоблювальних робіт, інакше ви не тільки збільшите собі час роботи, але і даремно використовуєте оздоблювальні матеріали.

Також цікаво: